Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Типи сталевого прутка за методом виготовлення

Promo
07.06.2024 10:48

Одним з найважливіших різновидів металопрокату є кругляк метал. Це заготовка зі сталі, яка має циліндричну форму і підвищену конструкційну жорсткість. 

Матеріал широко використовується у різних галузях промисловості, може виступати важливим компонентом для створення деталей та конструкцій, а також виконувати роль будівельного каркасу при будівельно-ремонтних роботах. 

Залежно від способу виготовлення та температурного впливу на заготовку, пруток сталевий поділяється на кілька типів, про що варто поговорити більш детально. 

Види прутків 

За методом впливу на кругляк металевий існує кілька різновидів прутків: 

  1. Гарячий прокат металу. Цей метод передбачає вплив високих температур на прут металевий. Високотемпературна обробка підвищує міцність металу. На початку обробки сировину нагрівають до високої температури для збільшення пластичності металу і таким чином заготовці надається потрібна форма. На наступному етапі під тиском сталь проходить через спеціальні вали, де формується циліндрична форма прутка і точні габарити заготовки. Гарячий метод прокату забезпечує не лише міцність, а й сприяє рівномірному розподілу металу по всій довжині. Це покращує механічні властивості сталевого прутка і збільшує його надійність та міцність. Круг сталевий гарячого прокату використовується в будівництві для створення каркасів та залізобетонних конструкцій, а також в машинобудівній галузі для виготовлення деталей.  
  2. Холодний прокат. Сталь кругла, виготовлена методом холодного прокату, має відмінні механічні властивості. В такому випадку кругляк після температурного впливу охолоджують, що забезпечує гладкість виробу та дає змогу виготовити прутки більш точних розмірів. Сталь холодного прокату  відмінною сировиною для автомобілебудування, оскільки характеризується високим рівнем міцності та стійкості до тріщин і крихкості виробів. Прутки холодного методу катки застосовуються як сировинний матеріал в тих виробах, де важливими є дрібні деталі: виробництво автомобілів, електроніки, декоративні елементи тощо. 
  3. Кування металу. Перевагою даного методу впливу на круг металевий є стійкість до корозій та зношення виробів, а серед недоліків слід згадати про низькі показники гладкості поверхні прутка. Даний спосіб обробки починається з того, що сировину нагрівають, а далі під великим тиском за допомогою гідравлічного пресу кругляк набуває потрібного розміру. Кована сталь має високий показник міцності та рівномірності розподілу металу по прутку. Сталевий круг кованого методу обробки використовується при виробництві устаткування, інструментів, в ракетно-космічній галузі, де показник тривалого експлуатаційного періоду є ключовим.

Різні методи виготовлення металевого прутка мають свої переваги, їх використовують відповідно до потреб кінцевого виробу зі сталі.

Диверсифікація ринку сировини зі сталі створює додаткові можливості для розвитку промисловості. Різноманітні способи обробки сировини створюють для виробництва асортимент заготовок, серед яких можна обрати той чи інший формат відповідно до вимог виробництва.

Дослідження основних параметрів та переваг кожного виду металевого прутка дозволяє оптимізувати виробничі процеси та обрати саме той тип сировини, який необхідний для виконання чітко поставленого завдання.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися