Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Що таке біотин і навіщо його приймати додатково

Promo
08.07.2024 10:21

Яйца, мигдаль, арахіс, горіхові масла – все це знайомі нам джерела незнайомого (на перший погляд) вітаміну біотину. Та насправді біотин – це вітамін B7. Це водорозчинний вітамін групи B, що бере участь у багатьох процесах в організмі від засвоєння білків до регуляції роботи щитоподібної залози.

З вивченням ролі біотину у різноманітних процесах в організмі, популярність добавки зростає, а поповнення його запасів в організмі зауважується як експертами з краси та косметологами, так і лікарями в цілому. 

Наприклад, останні кілька років біотин став доволі популярним у сфері біоактивних добавок для краси. Його часто включають до складу б’юті-еліксирів чи б’юті-комплексів для здоров’я та краси волосся.

Як діє біотин в організмі, і на які процеси впливає

Ось основні процеси, у яких задіяний біотин:

  • Бере участь у синтезі глікогену – полісахариду, який впливає на збільшення продуктивності та енергійності;
  • Бере участь у синтезі гемоглобіну – ферменту крові, який відповідає за транспортування крові;
  • Допомагає засвоюватися білкам;
  • Допомагає імунній системі функціонувати краще;
  • Приймає участь у засвоєнні жирних кислот;
  • Бере участь у функціонуванні щитоподібної залози, що є чималим внеском у здоров’я організму;
  • Є важливим та чи не єдиним джерелом сірки в організмі, яка задіяна у безлічі процесів – від синтезу білка кератина до зміцнення волосяних фолікулів та збережені пігментації волосся, не зважаючи на вік.

Наразі серед виробників різних вітамінних та спортивних добавок важливість біотину акцентується у двох напрямках:

  • Користь для ефективних тренувань. Адже саме біотин бере участь у метаболізмі та допомагає перетворювати їжу на енергію, що дуже важливо для спортсменів та людей, що системно займаються спортом.
  • Здоров’я та краса волосся і нігтів. Так як наш вітамін є джерелом сірки, він допомагає дбати про здоров’я, красу та міцність волосся і нігтів.

Та, як бачимо, біотин виконує безліч надважливих функцій в організмі, і допомагає організму в цілому, а не лише з точки зору краси та досягнення спортивних результатів. А ще через свої особливості (водорозчинну структуру) він довго не затримується в організмі та не накопичується у ньому. Тож дуже важливо системно вживати продукти багаті біотином або ж періодично вживати вітамінні добавки з біотином у складі.

Джерела біотину, які варто додати у свій раціон

Яйця

Це звісно, популярний та корисний сніданок і ще й чудове джерело біотину. Тож якщо ви не проти «спіймати двох зайців» – мати кілька чудових ідей для сніданку ат поповнити запас біотину зрання, готуйте  

Горіхи

Мигдаль, арахіс, а також різні горіхові пасти на їх основі стануть не лише чудовим перекусом, а й допоможуть поповнити організм вітаміном B7.

Бобові

У сої та арахісі також містить біотин, тож додавайте їх до свого раціону. Особливо, якщо ви не вживаєте продуктів тваринного походження.

Тельбухи

А саме печінка, нирки чи інші субпродукти. У них містить також вітамін B7, тож сміливо додавайте страви з нирок чи печінки до свого раціону.

Банани і авокадо

Це також додаткові джерела біотину рослинного походження, які підходять кожному, незалежно від обраного раціону харчування.

Вітамінні добавки та мультивітаміни

Якщо ж ви в пошуках готових рішень, обирайте натуральні вітаміни чи комплекси з біотином у складі. Наприклад, це може бути A-Biotin Perla Helsa, який є чудовим джерелом вітаміну, а також містить корисні амінокислоти для росту та зміцнення волосся.

Сподіваємось цей матеріал стане для вас у нагоді, а ваш раціон збагатиться стравами, продуктами чи добавками, які допоможуть поповнювати організм корисним вітаміном. І найголовніше, допоможуть почуватися краще.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися