Переваги каркасного будівництва: чому обирають цей метод?
PromoКаркасне будівництво – відносно новий для України вид технології. В старовину і у нас будували каркасні будинки, де власне каркас був дерев’яний, а наповнювач стін був з глини в суміші в сухою рослинністю, наприклад, соломою чи очеретом. Але в сучасному варіанті каркасне будівництво має іншу технологію і матеріали.
Сьогодні можна побудувати каркасний будинок з деревини або з сендвіч панелей. Технологія розроблена і запроваджена ще в минулому столітті. В Канаді придумали так званий канадський метод, а в Європі є фінські каркасні будиночки.
Тепер в Україні існує виробництво СІП-панелей за канадською технологією, але каркасні житлові будинки зводять і за скандинавським принципом монтажу та оздоблення.
Чим цікава каркасна технологія в порівнянні з традиційними методами будівництва?
Каркасні будинки мають певні переваги перед цегляними, бетонними і кам’яними спорудами в процесі будівництва і експлуатації. Основні відмінності, особливості і властивості каркасного методу:
- використовується деревина в натуральному і в переробленому стані. Каркас будують з дерев'яного бруса різного розміру в розрізі залежно від розрахованого навантаження. При СІП-панельному будівництві каркас має подвійну функцію – він тримає на собі стіни і перекриття, а також є з’єднувальним елементом між двома сусідніми панелями;
- швидкість будівництва каркасних будинків складає декілька місяців в повному процесі, тобто з монтажем та оздобленням. Зокрема, СІП-панельну споруду завершують вже через 3-4 місяці, а власне монтаж корпусу здійснюють за 2-3 тижні;
- вага збудованого каркасного будинку в багато разів менша за цегляні та бетонні споруди. Саме тому нема потреби в масивному бетонному фундаменті. Можна обійтись стрічковою монолітною основою малої маси. В багатьох випадках каркасники ставлять на палеве поле з бетонних чи стальних паль. Спостерігається велика економія коштів на влаштуванні фундаменту;
- каркасні будинки з СІП-панелей настільки герметичні, що можуть бути порівняні з термосом. Зовсім нема навіть мікроскопічних щілин, через які міг би відбуватися повітряний обмін між приміщеннями і зовнішніми потоками. Нагріте повітря залишається всередині і тому на опалення витрачається мінімальна кількість енергоносіїв.
- за виглядом, тобто по архітектурі і дизайну фасадів, інтер’єрів нема ніяких обмежень, адже форма споруди, наявність архітектурних деталей, колористика і декорування на СІП-панельних стінах мають подібний до традиційного будівництва набір засобів і прийомів.
Можна будувати додаткові об’єми на існуючих спорудах. Модернізація і реставрація старих будинків відбувається з застосування СІП-панелей. З них вдало виходить прибудова на рівні першого поверху заради розширення житлового простору. На одноповерховому цегляному будинку можна збудувати легку, комфортну, ефектну мансарду.