Нічні судоми в нижніх кінцівках — чому виникають та як їх позбутися
PromoНічні судоми — це проблема, з якою стикаються люди обох статей та будь-якого віку. Симптом дуже дискомфортний, він порушує нічний сон і призводить до хронічного підвищення рівня стресу. Судоми з'являються в литках і проявляються як посмикування та відчуття здавлення й напруження м'язів. Проходить судома самостійно, однак це не усуває проблему — напади будуть повторюватися знову й знову, якщо не розібратися з причиною такого стану. Факторів, які провокують виникнення судом, дуже багато — зокрема йдеться про венозну недостатність та інші порушення кровообігу, через які з м'язів своєчасно не виводяться токсини. У такому разі лікар може призначити Нормовен або інші препарати для лікування варикозу. Якщо ж судоми виникли через електролітні порушення, терапія буде відповідною. Саме тому важливо вчасно звертатися до спеціалістів, не намагаючись розв’язати проблему самостійно народними методами. Це може спричинити тільки погіршення стану.
Причини появи судом
Спеціалісти виділяють багато можливих причин появи судомного синдрому. У дорослих людей він найчастіше виникає через:
- розвиток варикозної хвороби;
- облітерувальний ендартеріїт;
- ускладнення цукрового діабету;
- електролітні порушення будь-якої етіології (включно з патологіями нирок);
- зневоднення.
Не слід забувати й про можливість фізичних чинників. Так, довготривалі статичні навантаження можуть призвести до перевтоми м'язів і порушення кровотоку. Також виділяють декілька особливих груп людей, для яких можна підозрювати найімовірнішу причину судом:
- Вагітні жінки. Збільшена матка стискає вени, що дуже негативно позначається на кровопостачанні нижніх кінцівок. До того ж через різку зміну метаболізму матері може не вистачати звичної кількості метаболітів. У вагітних жінок часто страждають нирки.
- Люди похилого віку. Для них судоми — це комплексна проблема, поява якої пов'язана з атеросклерозом, гіпотрофією м'язів і спричиненим цим варикозом. Також може страждати нервова провідність.
- Діти та підлітки. Для них не характерні такі захворювання, як варикоз чи атеросклероз. Найчастіше причиною стає зневоднення, надмірне фізичне навантаження чи дефіцит електролітів.
Методи лікування нічних судом
Щоб позбутися причини судом, лікарі можуть призначити:
- препарати для зменшення спазмів;
- засоби для відновлення кровотоку;
- ліки для нормалізації стану вен;
- компресійну білизну;
- ліки для відновлення електролітного балансу.
Також можуть застосовуватися хірургічні втручання — видалення вен чи відновлення прохідності артерій.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я!