Композитна дошка: що це та як використовується
PromoКомпозитна дошка все частіше використовується для облаштування відкритих просторів поблизу будинків. Це зовсім не дивно, адже вона має відмінні експлуатаційні характеристики та не вимагатиме від вас складного догляду. Ще один момент – це різноманіття дизайну, а отже, і можливість підібрати оптимальне рішення в плані дизайну.
Що таке композитна терасна дошка
Композитна терасна дошка – це інноваційний матеріал, який поєднує в собі плюси натуральної деревини та полімерів. Переважно представлена у вигляді матеріалу, який дуже зручно монтувати на лаги на відкритому просторі. Технологія виробництва має чимало цікавих моментів, тому пропонуємо розглянути її детальніше.
Отже, один з основних компонентів – деревне борошно. Цей інгредієнт може мати вигляд відходів деревообробної промисловості. Тобто тих частин, які не можуть використовуватись для інших цілей через невеликі розміри. Перемелювання в борошно відбувається з використанням спеціального обладнання.
Наступний компонент, який містить композитна терасна дошка, – це полімер. Переважно застосовується полівінілхлорид, поліпропілен або ж поліетилен. Пропорції можуть коливатись. Однак найпопулярнішими варіаціями є 50/50, 70/30 та 40/60, де деревина позначена першою цифрою, а полімер – другою.
Крім того, у склад композитної дошки обов'язково вводяться добавки. Вони покращують експлуатаційні характеристики композиту. Найчастіше серед них є:
- барвники – надають необхідного кольору;
- модифікатори, які здатні підвищити міцність та твердість;
- добавки для згладжування поверхні;
- речовини для підвищення стійкості до вологи.
Загальний вміст у складі композитної дошки таких добавок становить не більше ніж 5%. Вони, як і полімери, абсолютно безпечні для людей та навколишнього середовища.
Варіанти використання композитної дошки
Такий сучасний матеріал має насправді численні варіанти використання. Дуже часто дошки цього типу називають терасними, однак це не означає, що вони вкладаються лише на терасах. Інші варіанти:
- паркан чи огорожа;
- обробка балконів, фасадів, басейнів;
- облицювання пірса, набережної;
- садові доріжки та місточки;
- садово-паркові меблі;
- облицювання передбанника;
- квітники, клумби, розарії.
Насправді варіантів використання композитних дощок, залежно від їхнього складу, а отже, і властивостей, доволі багато.
Огляд переваг композитної дошки
Для такого матеріалу характерними є естетичні та тактильні якості деревини. Звісно, за умови, що в складі не менше ніж 50% цього компоненту. Важливий момент – стійкість до різних впливів навколишнього середовища, у тому числі мікроорганізмів, атмосферних явищ, комах. Композит не кришиться, чому сприяють також згадувані вище модифікатори й добавки. Дуже важлива здатність – самозгасання й стійкість до плісняви та грибків.
Ось ще деякі важливі переваги:
- мінімальна теплопровідність;
- простий догляд – достатньо використовувати просту щітку;
- стійкість до механічних впливів;
- екологічність.
Композитні дошки мають натуральне забарвлення та рівний колір, який із роками експлуатації не змінюється. Що стосується обробки, то вона здійснюється тими ж інструментами, що й для натуральної деревини.