Вектор на дестабілізацію може стати трендом політичного сезону – Олександр Фельдман
Відкриття дев'ятої парламентської сесії дало старт новому політичному сезону в Україні, при цьому перед Радою буде стояти кілька найважливіших завдань — виробити імунітет до популізму і утримати ситуацію з «вуличною політикою», щоб не допустити розвитку дестабілізації політичної ситуації в країні.
Саме парламент має голосувати за реформи і приймати бюджет, від якого безпосередньо залежить добробут людей. З чим же Україна входить в цю останню передвиборну осінь — з якими завданнями і ризиками? На мій погляд, ключове завдання для Верховної Ради — виробити імунітет до популізму і працювати з тим порядком денним, що дійсно важливий для людей, — зазначає народний депутат Олександр Фельдман.
На його думку, завданням для розсудливих сил у парламенті є зміна політичного порядку денного відповідно до реальних потреб людей.
Добробут громадян і мир в Україні повинні стати ключовими пріоритетами в роботі Верховної Ради. Інше — другорядне. Наприклад, однією з уже анонсованих ТОП-тем цієї осені стане розгляд Виборчого кодексу в другому читанні. П'ять тисяч депутатських поправок могли змінити законопроект до невпізнання... Я не бачу, яким чином зміна системи голосування допоможе відновити мир і поліпшити добробут людей, а значить, це чиясь чергова спроба переписати правила гри «під себе» напередодні виборів, а не об'єктивна потреба українського суспільства, — зазначає Фельдман.
Депутат підкреслює, що деякі теми, які сьогодні порушують політики, не тільки не відповідають актуальним потребам українців, а й розколюють суспільство.
В Україні де-факто стартувала виборча кампанія, і ми все частіше чуємо заяви, що задають нові контури розколу України, — з рідної мови, з конфесії, відносно історії, з геополітичних переваг. Стара як світ технологія «розділяй і володарюй» посилює суспільні протиріччя і створює штучний порядок денний, відволікаючи нас від дійсно важливих речей, — упевнений Олександр Фельдман.
При цьому нардеп побоюється, що певні сили можуть розіграти карту дестабілізації, що призведе до негативних наслідків для країни.
20 червня ми бачили, як «вулична політика» в гірших її проявах призвела до трагедії в Харківській міській раді. На жаль, цей вектор на дестабілізацію і «силову політику» може стати трендом політичного сезону, і ми повернемося до ситуації 2014 року. Хто і як зможе скористатися нестабільністю — питання відкрите, але абсолютно точно, що це не в інтересах України і українців, — підсумував народний депутат.
Читайте також: Сесія облради: куди підуть гроші обласного бюджету
Воєнний стан та мобілізацію в Україні продовжили ще на 90 днів
Верховна Рада продовжила дію воєнного стану і мобілізації
Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2024 рік: основні цифри
Депутати звільнили з посади міністра молоді і спорту Вадима Гутцайта