Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Опалювальний сезон та фортифікації: чого чекати мешканцям регіону

11.12.2024 09:44
Модульна котельня / Фото: ХОВА
Модульна котельня / Фото: ХОВА

Внаслідок обстрілів критичної інфраструктури Харківщини значних пошкоджень зазнали об’єкти енергогенерації та теплопостачання. Задля успішного проходження опалювального сезону Уряд країни виділив регіону найбільше коштів у 2024 році.

Рекордні 2,4 мільярда гривень

Окрім коштів, передали ще необхідне енергетичне обладнання. А за підтримки дитячого фонду ЮНІСЕФ Харківська область отримала модульну котельню потужністю 5 МВт. Роботи з її встановлення – на завершальному етапі.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час перебування на Харківщині перевірив хід децентралізації систем опалення, а також розповів, що в регіоні побудовано й облаштовано майже 800 опорних пунктів.

– Загалом для підготовки до опалювального сезону Уряд виділив Харківщині 2,4 млрд грн. На території області розгорнуто 913 Пунктів незламності. Підприємства теплопостачання, водопостачання та водовідведення області мають більш ніж 1200 генераторів різної потужності. Теплопостачальники забезпечені 39 когенераційними установками. Докладаємо всіх зусиль, аби в Харкові та регіоні люди були з теплом та світлом, – зазначив Денис Шмигаль.

Також планується будівництво ще двох блоків потужністю 2 МВт і 20 МВт. Це допоможе забезпечити теплопостачання для 4 тисяч мешканців Пісочинської громади.

– Реалізація пункту «Енергетика» Плану внутрішньої стійкості Президента України Володимира Зеленського – одне з ключових завдань Харківської ОВА. Загальна потреба для сталого забезпечення теплом жителів обласного центру – близько 450 когенераційних установок. Працюємо в тісній комунікації з Урядом та міжнародними партнерами, аби пришвидшувати децентралізацію систем опалення та закрити усю потребу, – зауважив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Фортифікації облаштовані на 99,9 %

На будівництво фортифікацій у Харківській області було додатково виділено 6 млрд грн. Стан виконання робіт – 99,9 %, побудовано й облаштовано майже 800 опорних пунктів, зазначив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр звернув увагу аграріїв Харківської області на те, що можна отримати 100 % компенсації за розмінування сільгоспугідь за допомогою гуманітарного розмінування.

Наразі над розмінуванням Харківщини працюють близько 320 саперів різних урядових організацій із застосуванням 24 машин механічного розмінування.

– Аграрії Харківщини продовжують забезпечувати продовольчу й економічну безпеку регіону. Вдячні Уряду, профільним міністерствам, а також міжнародним партнерам за постійну увагу до потреб фермерів області. Мова йде не лише про державні компенсації за розмінування та звільнення від сплати податку за забруднені угіддя, а також про надання гуманітарного посівного матеріалу, добрив і грошової допомоги, – зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Безпечні умови для пацієнтів та медиків

Також у Харкові провів нараду з керівниками кластерних та надкластерних лікарень міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він окреслив пріоритетні напрями фінансування, зокрема надання реабілітаційних послуг в умовах стаціонару.

– У кожній кластерній та багатопрофільній надкластерній лікарні спроможної мережі має запрацювати безбар’єрне, належним чином оснащене сучасне реабілітаційне відділення, яке б забезпечувало якісні безоплатні послуги для пацієнтів та їх комфортне перебування у медзакладі. На Харківщині 17 медичних закладів мають статус кластерних або надкластерних, – сказав Віктор Ляшко.

Також у рамках візиту міністр охорони здоров’я оглянув хід реконструкції приймального та реабілітаційного відділень Харківської обласної клінічної лікарні.

– Завдяки результативній комунікації з Офісом Президента, Урядом, зокрема з профільним міністерством, вдається реалізовувати такі масштабні проєкти. Найголовніше, що ми залучаємо дороговартісне сучасне обладнання, яке дозволить 44 тисячам жителів області щорічно отримувати своєчасне та якісніше лікування. Всі послуги – від ультразвукових досліджень до МРТ і КТ – будуть доступні на новому рівні. Модернізоване приймальне відділення дозволить обслуговувати до 200 пацієнтів на добу, – зазначив начальник Харківської ОВА.

Сучасне ангіографічне обладнання встановлять у спеціально облаштованій операційній зоні. Це дозволить надавати пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями та іншими порушеннями роботи судин комплексну діагностику та лікування. Особлива увага – безбар’єрності та доступу для людей з інвалідністю.

– У 2025 році розпочинаємо реалізацію інноваційного для нашої країни проєкту – будівництво потужного підземного лікувального корпусу в Харківській обласній клінічній лікарні. Наразі проєкт розробляється за підтримки обласної військової адміністрації, а вже в державному бюджеті-2025 передбачено перші 89 мільйонів гривень для його реалізації, – сказав Віктор Ляшко.

– Створити безпечні умови у лікарнях для медиків та пацієнтів – пріоритетне питання під час війни. Особливо для лікарень, які наближені до зон ведення активних бойових дій. Один із ключових напрямків – надання якісної екстреної медичної допомоги, – додав Олег Синєгубов. 

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися