Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Харківщина на старті змін: область планує оновити стратегію

25.12.2024 16:50
Стратегічна сесія щодо оновлення регіональних Стратегій розвитку, Львів. Фото: Харківська обласна рада
Стратегічна сесія щодо оновлення регіональних Стратегій розвитку, Львів. Фото: Харківська обласна рада

Представники Харківської області взяли участь у Стратегічній сесії щодо оновлення регіональних Стратегій розвитку, яка відбулась у Львові.

Стратегічна сесія, організована для керівників обласних рад і представників обласних військових адміністрацій, проходила під головуванням заступника міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна.

Актуальним досвідом роботи над регіональними стратегіями розвитку поділилися представники Львівської, Волинської, Рівненської та Закарпатської областей.

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко на зустрічі нагадала, що Державна стратегія регіонального розвитку була оновлена Постановою Кабміну в серпні 2024 року.

– Це було важливим кроком, оскільки нам всім необхідно враховувати виклики сьогодення та завдання євроінтеграції, а також спиратись на реальні проблеми наших територіальних громад і регіонів. Оновлення регіональних стратегій розвитку відповідно до змін Державної стратегії – важлива передумова для побудови сильного та водночас гармонійного майбутнього для наших регіонів, – наголосила керівниця Харківської облради.

Для кожного регіону – свій підхід

На переконання Тетяни Егорової-Луценко, для підготовки стратегії розвитку кожної області має бути застосований виважений підхід. Зокрема слід врахувати особливості прифронтових, деокупованих та окупованих територій.

– Області при оновленні стратегій мають обов’язково врахувати наслідки, спричинені російською збройною агресією, відновлення інфраструктури відповідно до політики безбарʼєрності та інклюзивності, безпекові умови для мешканців, залучення громадян до прийняття рішень. Регіони мають розуміти, що стратегії мають бути чітко сформульовані, оскільки це підвищує шанс на отримання грантів і фінансування від міжнародних організацій, – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

У підсумку голова Харківської облради висловила думку, що проведення таких зустрічей сприятиме консолідації усіх зацікавлених сторін, щоб визначити пріоритети, поставити питання стратегічного планування, спільно знаходити для них практичні рішення.

Врахувати впливи війни

Далі естафету проведення стратегічних сесій щодо регіонального стратегічного планування прийняв Кропивницький. Як повідомила Тетяна Єгорова-Луценко, цього разу перед учасниками зібрання – урядовцями, представниками обласних військових адміністрацій, обласних рад – свої стратегії презентували Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська області.

– Обговорили стан стратегічного планування регіонів. Для обласних рад участь у таких заходах надзвичайно важлива. Адже вони – найвищі представницькі органи регіонів. І до середини лютого 2025 року кожна область повинна актуалізувати свою стратегію розвитку відповідно до оновленої цього року Державної стратегії регіонального розвитку. Насамперед це необхідно, аби врахувати впливи війни. Саме злагоджена робота обласних рад, військових адміністрацій, яку анонсує профільне міністерство, сприяє конструктивним рішенням для напрацювання стратегічних документів, – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.

Міжнародні партнери

Окремо голова Харківської обласної ради відзначила підтримку міжнародних партнерів у проведенні стратегічних сесій регіонального розвитку і наголосила, що оперативне відновлення та розвиток регіонів в умовах повномасштабних воєнних дій в Україні можливі тільки за підтримки закордонних донорів.

– Ми повинні розуміти: коли кожен регіон анонсує свою програму, маємо враховувати питання, які стосуються і тилових, і прифронтових регіонів. Тому що ми – одна команда, війна стосується всієї України, а не тільки проходить по лінії фронту. Ці стратегічні сесії об’єднують регіони, адже кожен може побачити, в кого які є плани на майбутнє і чим ми можемо бути корисні один одному, – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.

Ще одним значущим аспектом президент УАРОР назвала підготовку до Конференції з відновлення України в Римі.

– Маємо близько пів року, аби підготувати свої проєкти. Від громад та обласної влади залежить, наскільки швидко зможемо відновити понівечені війною території, – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Як Харківщина розширює міжнародні зв’язки «Слобідський край» повідомляв раніше.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися