Деколонізація: десять населених пунктів Харківщини змінюють назви
Профільний Комітет Верховної Ради України погодив перейменування 109 українських топонімів, у їх числі села та селища Харківської області.
Про це «Слобідський край» пише, посилаючись на повідомлення народного депутата Романа Лозинського у соціальних мережах.
Роман Лозинський, перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань деколонізації Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, повідомив, що 5 міст, а також 104 села та селища змінять назви у процесі деколонізації.
– Ми увійшли у важливий етап перейменування населених пунктів. Дуже важливо вичищати нашу країну від імперських, російських, радянських наративів, назв і всього, що нам нав’язували сотнями років. Сьогодні Комітет прийняв історичне рішення, – сказав Роман Лозинський та зазначив, що попереду ще голосування з цього питання у сесійній залі Верховної Ради України.
Йдеться про перейменування п’яти міст: Червоноград на Шептицький; Южне на Порт-Аненталь; Павлоград на Матвіїв; Синельникове на Ріднопілля; Бровари на Броварі.
У додатку до Висновку Комітету, що оприлюднив народний депутат, у Харківській області мають бути перейменовані десять сіл та селищ:
Богодухівський район:
- селище Горького – селище Високе;
- село Першотравневе – село Карлівка;
- селище Першотравневе – селище Мандричине;
- село Цепочкине – село Бардаківка.
Красноградський район:
- село Першотравневе – село Молодіжне (Зачепилівська громада);
- село Першотравневе – село Мирне (Красноградська громада).
Харківський район:
- село Стара Московка – село Джерельне.
Чугуївський район:
- село Коробочкине – село Коробчине;
- село Першотравневе – село Затока;
- селище Чкаловське – селище Нежурилівка.
«Слобідський край» раніше повідомляв, які планується перейменувати вулиці у Савинській громаді, щоб позбавитися «російщини»