Зайнятість для людей з інвалідністю: які держпрограми та послуги існують – ПЕРЕЛІК
Держава через службу зайнятості пропонує людям, які мають інвалідність, низку програм та послуг, що дозволяють людині з обмеженими можливостями мати гідну роботу та зарплату або здобути освіту для зміни сфери діяльності.
Фахівці Державної служби зайнятості підберуть пропозицію роботи з урахуванням індивідуальних особливостей людини, перспектив її професійного та кар’єрного зростання.
Раніше ми писали також про спрощену процедуру встановлення інвалідності
Програми
- Освіта за ваучером. Людина з інвалідністю має можливість отримати професійне навчання за ваучерами. Це можливість підвищити фаховий рівень за своєю професією або отримати нову.
- Урядова грантова програма «Власна справа».
- Урядова програма «Грант для ветеранів, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя». В обох випадках кошти надаються на старт або розвиток уже діючого бізнесу. Подати заяву на участь у програмах можна через портал «Дія».
- Ветерани з інвалідністю можуть безоплатно пройти навчання в закладах освіти Державної служби зайнятості. Можна отримати одну з 95 ліцензованих професій. Для цього потрібно:
- обрати професію або освітню програму;
- подати заяву;
- підписати договір з навчальним закладом та розпочати навчання.
Зареєструватися на навчання можна, заповнивши онлайн-форму на порталі ДСЗ.
Також для людині з інвалідністю "працює" соціальний захист у період безробіття – ій надають статус безробітньої та вона отримує виплати допомоги по безробіттю.
Переможці грантових програм з Харківщини створять майже 1000 робочих місць
У Харкові облаштовують зупинки і пандуси для осіб з інвалідністю: які є проблеми
Вакансії тижня на Харківщині: кого шукають роботодавці та яку зарплату пропонують
Відстрочка від мобілізації онлайн: у застосунку «Резерв+» з’явилася нова функція