Харків збере талановиту молодь Європи
Молодіжний форум було започатковано Цільовою групою Асоціації європейських прикордонних регіонів (АЄПР) у 2009 році. Цей захід збирає талановиту молодь з різних куточків Європи. Конкурсна комісія уважно вивчає проекти і мотивацію претендентів на участь, зазвичай країну може представляти лише одна людина, тож відбір дуже жорсткий. За весь час існування Форуму українців серед його учасників було небагато, і жодного разу захід не проводився в пострадянських країнах. Харків, точніше, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, вирішив змінити цю традицію і запропонував Першу столицю України місцем проведення Х Молодіжного форуму. Генеральна асамблея АЄПР підтримала цю ідею.
Минулого року очільник Харківської облради під час візиту до Фінляндії відвідав церемонію закриття ІХ Форуму, а потім узяв участь у ювілейному Х засіданні Цільової групи АЄПР з питань зовнішніх кордонів, де й запропонував провести наступний ювілейний Форум у Харківській області.
– Такі заходи довіряють під особистість. Сергій Іванович уже багато років представляє Харківщину в АЄПР і має бездоганну репутацію. Окрім нашої області, в Асоціації перебувають і Львівщина, і Київ, а віддали ювілейний Форум Харкову, – розповіла «СК» начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних відносин виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Кулик.
Читайте також: На книжкових поличках Європи: як харківським видавництвам вдалося стати гравцями на ринку ЄС
Тож 20–25 серпня Харків перетвориться на європейську столицю креативної молоді. До речі, цього року буде багато представників України. Приймаючій стороні вдалося домовитися із засновниками Молодіжного форуму про 50 % квоту. Надійшло багато заявок з Польщі, Франції, Албанії, Словенії, Греції, Фінляндії. Вік претендентів різний – від 18 до 35 років, серед них є навіть кандидати наук.
– Щороку АЄПР обирає тематику заходу, умови участі. Молодь самостійно подає заявку та мотиваційний лист. Обов’язкова умова – учасники Форуму мають працювати або в громадських організаціях, або сфера їх діяльності повинна збігатися з тематикою форуму. Також учасникам необхідно мати позитивні результати в своїй роботі, бо свій досвід вони презентуватимуть на заході, – підкреслює Олена Кулик.
Тема цьогорічного форуму – «Збереження природної, історичної та культурної спадщини в прикордонних регіонах», що збігається з тематикою оголошеного в Європі та Україні 2018 року як Року культурної спадщини.
Читайте також: Фінансові ріки регіону: звідки гроші приходять і куди йдуть
Основними майданчиками Форуму будуть три провідні харківські вищі навчальні заклади – ХНУ імені В. Н. Каразіна, ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, ХНЕУ імені Семена Кузнеця. Тут проходитимуть лекції, презентації, різноманітні дискусії. У програмі заходу також передбачено багато екскурсій і візит до Старосалтівської об’єднаної громади. Там учасники Форуму матимуть змогу побачити Верхнє Придонців’я, археологічний музей і саму громаду.
– Харківська обласна рада має меморандум про співпрацю з трьома вишами (Зазначені вище. – Авт.). Ми разом багато чого розвиваємо, у тому числі й Угоду мерів, економічний розвиток сільських територій, на «Креативну Європу» презентували проект з розвитку сільського туризму в партнерстві з ХНЕУ імені Семена Кузнеця, – розповіла представниця облради.
Пані Кулик наголошує, що на заходах, подібних Молодіжному форуму, народжуються ідеї для нових проектів, які можна впровадити на Харківщині. Однією з таких ідей стало створення геопарків.
– На минулорічному форумі голові Харківської обласної ради дуже сподобалася ідея створення геопарків. Вони існують у всіх розвинених країнах. Там можна не просто відпочивати, кататися на велосипеді тощо, а й отримувати інформацію про природу, археологію. Так на Харківщині народився проект – створення Верхнього Придонців’я (Верхній Салтів). На форумі наша молодь зможе дізнатися про фінський досвід створення подібних парків, – зазначає Олена Кулик.
Довідка
Асоціація Європейських прикордонних регіонів (АЄПР) – одна з найстаріших організацій, яка займається регіональною політикою в прикордонних і транскордонних регіонах Європи, Латинської Америки та Африки. Її було створено в 1971 році на базі десяти єврорегіонів, сьогодні вона налічує понад 120 постійних членів.
У 2007 році під час проведення Генеральної Асамблеї АЄПР було створено Цільову групу із зовнішніх кордонів, якою і до сьогодні керує Йоханнес Мойзіо, представник фінського регіону Південна Карелія. За ініціативи Цільової групи з 2009-го щорічно проводяться Літні молодіжні школи для представників прикордонних регіонів. З часом вони трансформувалися в Молодіжні форуми АЄПР.
Молодіжний форум АЄПР традиційно складається з низки лекцій
і презентацій провідних експертів з питань транскордонного співробітництва та регіональної політики, навчальних семінарів, стратегічних дебатів і круглих столів з учасниками з європейських країн, які пройшли попередній відбір. Окремий день відводиться для презентації учасниками форуму своїх прикордонних регіонів і ознайомчих екскурсій у приймаючому регіоні.
Мирослава Кольцова
Фінансової грамотності та лідерства вчилися дівчата з кількох громад Харківщини
Ради різних рівнів співпрацюватимуть для відбудови Харківщини
Як уряд допоможе громадам з енергетикою та земельними питаннями
Харківська область приєдналася до формування моделі «доброго врядування» в Україні