В Україні стартує ЗНО: які предмети найпопулярніші серед абітурієнтів Харківщини
Наступним призначено складання тесту з української мови та літератури – 23 травня. Далі – іспанська, німецька, французька мова – 27 травня; англійська мова – 28 травня, фізика – 30 травня, історія України – 4 червня, біологія – 6 червня, географія – 11 червня, хімія – 13 червня. Загалом для складання тестів з 11 предметів цьогоріч, за даними Українського центру оцінювання якості освіти, по всій країні зареєструвалася 354 051 особа (для порівняння, минулого року було 335 843 особи).
Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами є українська мова та література (320 736 зареєстрованих), історія України (232 084 зареєстровані), математика (146 435 зареєстрованих). Значна кількість учасників обрала також біологію (81 342 зареєстровані) та географію (80 351 зареєстрований).
На Харківщині найбільше, а саме 21 228 осіб, зареєструвалися на ЗНО з української мови та літератури. Далі за популярністю – історія України – 12 861 особа, математика – 11 749, англійська мова – 7060, біологія – 4965, географія – 4248, фізика – 1630, хімія – 948, німецька мова – 127, французька мова – 43, і всього п’ятеро жителів області зареєструвалися на складання тесту з іспанської мови.
У Харківській області найбільше зареєстрованих на ЗНО мають Ізюм, Куп’янськ, Лозова, Балаклійський, Дергачівський, Зміївський, Красноградський, Харківський, Чугуївський райони. Найменше зареєстрованих на ЗНО – у Коломацькому (до прикладу, на тест з української мови та літератури там зареєструвалися всього 22 особи) та Первомайському районах (31 особа зареєструвалася на українську мову та літературу).
Більше інформації у таблиці.
Серед учасників ЗНО більшість є цьогорічними випускниками закладів загальної середньої освіти.
Щодо предметних наборів, реєстровані на ЗНО найбільше обирали, окрім української мови та літератури, історію України та географію – 62 486 осіб. Друга за популярністю комбінація предметів – історія України й англійська мова (58 752 особи). Історію України та математику обрали 57 138 осіб.
Загалом, понад 50 % випускників закладів загальної середньої освіти цього року обирали по чотири навчальні предмети для складання, учні ж закладів професійно-технічної (професійної) освіти переважно обирали по два навчальні предмети (77,7 %). Цікаво, що випускники минулих років найчастіше обирають по три (28,92 %) або по чотири навчальні предмети (41,41 %).
Читайте також: Райони Харківщини запрошують на фестивалі — ПЕРЕЛІК ПОДІЙ
Крім того, нагадаємо, з 3 по 20 травня триває реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, право на реєстрацію в цей період мають особи, які: брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях; або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період; які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації; за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах; мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати зовнішнього оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).
Цього року додаткова сесія розпочнеться 26 червня тестуванням з математики, 27 червня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з німецької мови, 1 липня – з французької мови, 2 липня – з іспанської мови, 3 липня – з української мови та літератури, 4 липня – з фізики, 5 липня – з англійської мови, 8 липня – з історії України, 9 липня – з біології, 10 липня – з географії. Завершиться додаткова сесія 11 липня тестуванням з хімії.
Які предмети увійдуть до НМТ-2025
Яка вартість навчання у ВНЗ Харкова у 2024 році: перелік факультетів та ціни
Результати НМТ у Харкові: скільки випускників отримали найвищий бал
У Харкові запустили чат-бот для абітурієнтів: що він вміє