Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

У мене чотири дні народження на рік: історія бійця з харківської бригади

04.12.2024 19:36
Денис – військовослужбовець / Фото: пресслужба 92 ОШБр
Денис – військовослужбовець / Фото: пресслужба 92 ОШБр

Денис – головний сержант роти третього штурмового батальйону 92-ї ОШБр імені кошового отамана Івана Сірка. За час повномасштабної війни хлопець отримав три поранення, та попри все має тверду впевненість, що іншого шляху, крім захисту батьківщини, зараз немає.

Історію військовослужбовця пресслужба 92-ї ОШБр виклала на своїй сторінці у Facebook, повідомляє медіа «Слобідський край».

На початку повномасштабного вторгнення Денис працював за кордоном. На той момент йому було 19. У травні 2022 року повернувся в Україну і «штурмував» військкомат з проханням мобілізувати його, однак там двічі відмовили через вік. Проте хлопець не здавався: підписав контракт і став до лав ЗСУ.

До якого підрозділу потрапить, тоді навіть не здогадувався, а коли розподілили в 92-гу – зрадів, адже родом з Харківщини. Потрапивши в піхоту, захисник одразу відчув увесь тягар війни.

– В мені було 65 кілограмів піхотної ярості й 20 років від дня народження. Перший бойовий вихід був на «дорогу життя» у Хромове, що поблизу Часового Яру. Протягом доби ворог цілеспрямовано «відрізав» наші позиції з усього можливого озброєння, тож коли була знищена контрольна командна позиція і ми залишилися без зв’язку та управління, разом з побратимом вирішили «відкочуватися». Нам удалося евакуювати трьох поранених побратимів, проте згодом самі загубились і не змогли один одного знайти у тому хаосі. Тоді самотужки я доєднався до першої групи оборонців з іншого підрозділу, яку побачив. На їхній «мотолизі» вибрався до Часового Яру і о першій ночі з компасом і мапою на телефоні намагався знайти місце дислокації свого підрозділу. Натрапив на хлопців з ТРО, скористався їхнім старлінком, вийшов на свого командира – і той уже мене забрав, – згадує військовий.

Після першого бойового виходу Денис зрозумів, що війна – це умови, до яких ти адаптуєшся. Хоч і страшно, але ти набуваєш певні навички та знання, а також чітко усвідомлюєш, що дисципліна і навчання потрібні для виживання. Вік – другорядне. З часом чоловік став командиром відділення, отримав звання сержанта, водив хлопців на «нуль». Побратими довіряли йому та дослухалися. Загалом у доволі стислий термін захисник пережив чимало випробувань – тричі отримав поранення. Одне з них – в Авдіївці.

– 29 жовтня 2023 року була задача штурмувати позиції ворога біля залізниці. Вони постійно переходили з рук у руки. Я вів групу. Спочатку ми дісталися «сірої зони», заночували у підвалі, на ранок висунулися на штурм, перетнули колії, а нас уже «зустрічають» – криють гранатометом. З п’ятьох членів групи спочатку поранення отримали троє, а коли я допомагав евакуюватися побратимам, прилетів ворожий дрон – і мене ранило. Коліно розтрощило, йти чи повзти я вже не міг. Згодом двоє наших зв’язківців прийшли на допомогу, щоб дотягнути до найближчого бліндажа: один ніс мене на собі, другий забрав амуніцію, – розповідає боєць.

Уже в лікарні оборонець розумів, що в піхоту шлях закритий – здоров’я не дозволить. Однак і служити у тиловому підрозділі наміру не мав, тому запропонував командуванню свою кандидатуру на посаду головного сержанта роти.

– Робота потребує заглиблення 24/7, адже війна триває і не дає перепочити. Щодня хлопці в окопах, тож мені потрібно думати про логістику, забезпечення, навчання. Люди довіряють мені, я намагаюся не підвести, зрозуміти, направити. Поки вдається, – говорить захисник.

У свої 22 хлопець є прикладом для багатьох побратимів. Про його рішучість та дисциплінованість красномовно говорять нагороди, зокрема державні – два «Золоті Хрести», медалі «Захиснику Вітчизни», «За військову службу Україні», орден «За мужність» III ступеня.

– Я відзначаю чотири дні народження на рік: перший – основний, а інші вважаю особливими після певних подій, – каже Денис.

Він переконаний: для того, щоб Україна вистояла, повинні працювати всі.

Раніше ми писали про «Дельту» – снайперку 92-ї ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка. До війська жінка долучилася ще у 2018 році. Зізнається: рада, що прийшла в армію до повномасштабного вторгнення, адже за цей час змогла набути чимало знань, вмінь та навичок.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися