На Харківщині розбудовується мережа Центрів життєстійкості

16.07.2025 16:51
Центр життєстійкості
У Харківській області працює 11 Центрів життєстійкості

У Харківській області вже працює 11 Центрів життєстійкості у Балаклійській, Богодухівській, Валківській, Чугуївській, Лозівській, Шевченківській, Кегичівській, Пісочинській, Златопільській, Харківській та Циркунівській громадах.

Про це повідомили у пресслужбі ХОВА, пише «Слобідський край». 

Центри життєстійкості це сучасні, безпечні та доступні простори, де кожен мешканець громади може отримати підтримку в кризовій ситуації. Вісім з них створено за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Балаклійській, Богодухівській, Валківській, Чугуївській, Лозівській, Шевченківській, Кегичівській та Пісочинській громадах. Ще три — у Златопільській, Харківській та Циркунівській громадах — з’явилися завдяки експериментальному проєкту Мінсоцполітики.

 Центри мають кімнати для психологічної підтримки, зони для тренінгів, комфортні дитячі простори. Важливо, що всі послуги доступні людям з інвалідністю, батькам із дітьми, ветеранам кожному, хто потребує підтримки. Тут функціонують кабінети фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вони здійснюють комплексну роботу як з українськими захисниками та захисницями, які повернулися до цивільного життя, так і з членами їхніх родин.

Ці Центри працюють не лише як простір допомоги, а як місце, де формуються зв’язки в громаді, підтримується волонтерський рух, розвиваються соціальні послуги. З початку 2025 року понад 15 тисяч мешканців скористалися послугами Центрів, понад 11 тисяч — отримали психосоціальну допомогу.

«Безбар’єрність — це коли можеш звернутися по допомогу незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин. Саме такий підхід реалізовуємо у Центрах життєстійкості — з дотриманням стандартів інклюзивності, фізичної доступності, зручної навігації та психологічної безпеки. Працюємо над збільшенням кількості Центрів, відповідно до попиту та потреб населення», —  зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Створення Центрів передбачено Планом заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, Програмою розвитку соціальних послуг і психосоціальної допомоги в Харківській області на 2023–2027 роки, а також Стратегією розвитку Харківської області на 2021–2027 роки.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися