Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Полон вбиває: у Харкові пройшла акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти (фото, відео)

13.01.2025 17:00
Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти/фото: Слобідський край
Акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти/фото: Слобідський край

12 січня у Харкові біля станції метро «Університет» пройшла акція-нагадування про військовополонених та зниклих безвісти.

Як розповідає кореспондентка медіа «Слобідський край», на захід зібралися більше 200 людей з плакатами-закликами, щоб нагадати про захисників, що перебувають у російському полоні чи зникли безвісти. Учасники акції скандували «Наші не вдома», «Полон вбиває», «Борись за них, як вони боролись за нас», «У полоні немає свят». Автівки, що проїжджали вулицею, сигналили на знак підтримки.

Акція на підтримку військовополонених/фото: Слобідський край

Учасники акції/фото: Слобідський край

–  Сьогодні у нас максимальна кількість присутніх. Більше 200 людей – рідних, друзів, колишніх військовополонених та і просто небайдужих харків’ян – прийшли, щоб стати голосом наших хлопців і дівчат, які перебувають у полоні чи зникли безвісти. Після тривалої перерви цьогоріч це вже друга наша акція, – розповідає Ірина, організаторка та мама колишнього військовополоненого Іллі.

З російського полону Ілля повернувся у вересні минулого року. Весь цей час на нього чекала родина та кохана дівчина.

Військовополонений воїн Ілля з Харкова повернувся додому/фото: з сімейного альбому

Зустріч з коханою/фото: з сімейного альбому

Підтримати побратимів та посестер прийшов боєць «Азову» з позивним «Скрипач». З російського полону йому вдалося вирватися наприкінці жовтня минулого року. Україну захищав з 2014-го. Нагороджений орденом «За мужність» 3 ступеня. 

–  2022 року, захищаючи Маріуполь та Україну, потрапив у полон. 18 жовтня 2024-го мене обміняли і повернули на рідну землю. До останнього не вірилось, що ми потрапили на обмін. Росіяни тричі казали, що їду на обмін, але опинявся просто в іншій локації, в іншому місці. Тільки тоді, коли вже переходили з автобуса орків в автобус, де були українські прапори, прийшло усвідомлення, що ми на рідній землі і нас дійсно обміняли, а поряд рідні та близькі. Емоції переповнювали, – каже «Скрипач».

Разом зі «Скрипачем» на акцію прийшли його дружина Олена та донька. Пані Олена розповіла, що всі ці довгі роки очікувань ходила на всі акції на підтримку військовополонених. Стукала у всі двері, щоб визволити чоловіка з полону. Сьогодні четверо синів подружжя на захисті України.

Акція на підтримку військовополонених/фото: Слобідський край

«Скрипач» з дружиною Оленою та донькою/фото: Слобідський край

Ще одна учасниця заходу – пані Вікторія, третій рік чекає з полону сина, який на фронті з перших днів війни. Третій рік чекає сина з полону й пані Ольга. Каже, що потрібно виходити на такі акції, щоб нагадувати всім про українських військовополонених та якою ціною дається свобода Україні.

–  Прийшла, щоб нагадати про свого брата, який зник безвісти. Він не зміг дивитися, як ворог руйнує Україну, і пішов добровольцем на фронт. Я чекаю його і сподіваюсь на зустріч, – каже учасниця акції Катерина. 

Чекаю чоловіка… Чекаю брата… Хочу, щоб з полону повернувся батько… 
Тут і молода матуся із синочком, якому було всього три місяці, коли батько пішов на фронт. Зник він під Глибоким пів року тому і відомостей про нього немає. Є тільки тоненька ниточка надії. Багато людей, і в кожного з них своя історія, зіткана з болю, тривог і сподівань.

Акція на підтримку військовополонених/фото: Слобідський край

На акції/фото: Слобідський край

Учасники акції кажуть, що ходитимуть на такі заходи й далі, щоб нагадувати всім – суспільству, світові, країні-агресорці, що не забутий жоден український воїн, і вони робитимуть все для того, щоб повернути кожного з них додому.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися