На Харківщині стартує програма допомоги ВПО, які проживають у колективних центрах: подробиці
У Харківській області буде реалізовано нову програму допомоги ВПО, які проживають у колективних центрах. Зокрема, людям допоможуть повернутися до місць свого постійного проживання.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на ХОВА.
Міжнародна організація з міграції (МОМ) за підтримки Бюро з гуманітарних питань США запроваджує програму допомоги ВПО, які проживають у колективних центрах. Людям допоможуть відремонтувати пошкоджені будинки та нададуть фінансову допомогу на тимчасову оренду житла.
– Завдяки цій програмі МОМ відремонтує ваш будинок на суму до 120 тисяч гривень, а також надасть фінансову допомогу на оренду тимчасового житла на період до 6 місяців (за умови вашого бажання переїхати з колективного центру в орендоване помешкання), – йдеться у повідомленні.
Що таке колективні центри? Це комунальні будівлі, такі як школи, готелі, релігійні центри, лікарні або навіть старі фабрики, в яких проживають люди, переміщені унаслідок військової агресії.
Ви можете взяти участь у програмі, якщо…
- Ви проживаєте в колективному центрі;
- Ваше місце постійного проживання розташоване на території, що не окупована;
- Ситуація дозволяє безпечно перебувати у вашому постійному місці проживання;
- Ваше житло не було повністю зруйноване, а потребує ремонту легкого або середнього рівня складності.
Програма складається з таких етапів:
- Реєстрація можливих учасників програми. На цьому етапі оцінюється зацікавленість, тому участь у цьому процесі не обов'язково означає, що вас буде відібрано;
- Відбір учасників та надання детальної інформації щодо наступних заходів;
- Оцінка вартості (і доцільності) відновлення пошкоджених будинків;
- Підбір тимчасового житла – оренда на 6 місяців (необов'язково);
- Ремонт/відновлення пошкодженого будинку (орієнтовна вартість 100-120 тисяч гривень);
- Повернення бенефіціарів до власних домівок.
Для попередньої реєстрації заповніть анкету за посиланням: https://t.ly/IOM_IDPCC
Детальніше про проєкт, умови участі та відповіді на найпоширеніші запитання – читайте за посиланням: https://survey123.arcgis.com/share/5704e9cdc1604baa93b1455dfc970303
Нагадаємо, відтепер українці можуть подати заяву про пошкоджене або зруйноване житло до міжнародного Реєстру збитків у Гаазі через «Дію».
Також ми писали, як використати компенсацію за пошкоджене житло за програмою «єВідновлення». Детальну інструкцію та відео, як це зробити – шукайте у матеріалі.