Мінометник бригади «Спартан» Олег Бородай розповів про війну та творчість
Олег Бородай – воїн, поет та музикант. До Нацгвардії прийшов у 2015 році добровольцем. Зараз воює на Бахмутському напрямку.
Про військову роботу гвардійця-мінометника розповідає «Слобідський край» з посиланням на Східне територіальне управління Національної гвардії України
Повномасштабне вторгнення російських окупантів застало Олега на Луганщині. Він був старшим взводного опорного пункту під Новоайдаром.
«Найважчі миттєвості війни були у Рубіжному та Золотому. Перевага ворога, особливо в артилерії, була у сотнях, якщо не в тисячах випущених снарядів та мін. Десь після 80 днів боїв на Луганщині були Руська Лозова, Слатине, під Дементіївкою, Уди, за Куп'янськом, Ківшарівка, Глушківка», – розповідає Олег.
На Луганщині він брав участь у боях як піхотинець.
«Разів шість був за крок від смерті. У Рубіжному російська ДРГ дуже швидко піднялася на наш терикон зі «сліпої сторони» та закидала нас гранатами. Наш кулеметник Влад Деренчук загинув від осколкових поранень. Вони мали чисельну перевагу в декілька разів. Наша група з дев'яти осіб уже відійшла, відстрілюючись, від терикона десь метрів на 60. Я опинився сам та ще й під обстрілом. Крикнув: «Слава Україні!» Махнув рукою і скотився з терикона. Це був момент, коли вже практично попрощався з життям. Пізніше ми на певний час той терикон знов відбили», – каже Олег Бородай.
Після повернення на Харківщину Олег працював з мінометами 82 мм та 120 мм. Нині його основний інструмент – бусоль. Працювати його розрахунку доводиться інтенсивно. Щоби знайти в собі приховані ресурси, інколи чоловікові вдається перемикатися на поетичну та музичну творчість.
«Паралельно видав уже дві збірки власних віршів. Нещодавно вийшла прозова книга «Вогневий вал» про події на Луганщині. Де є також інтерв'ю побратимів. Деяких з них уже, на жаль, немає разом з нами. За цей час втратив чимало побратимів, але не втратив віру в нашу Перемогу», – ділиться Олег.
Гвардієць розповідає, що наразі його сину тринадцять років. І саме бажання вберегти дітей від участі в цій війні, надає йому подвійних сил у боротьбі з ворогом.
Гвардійці бригади «Спартан» є питомою складовою Сил оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах і відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.
Раніше ми розповідали історію порятунку Героя України Дмитра Фінашина.
Нагадаємо, у Харківській області стартував набір до «Гвардії Наступу». Приєднатися до формувань кличуть умотивованих та патріотичних громадян, які братимуть участь у звільненні тимчасово окупованих територій. Варто зазначити, що кампанія – не є мобілізацією населення, а кожен доброволець зможе самостійно обрати бригаду, до якої хоче долучитися.
Записатися до нових, добре оснащених та підготовлених штурмових підрозділів «Гвардії наступу» можна у 10 Центрах надання адміністративних послуг Харківської області.
Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.
На в’їздах до Харкова кінологи «Скіфа» виявили зброю, гранати та наркотики (фото)
Виніс під обстрілами пораненого побратима: історія гвардійця з Харкова
Полювання на «шахеди»: як на Харківщині готують бійців до дронових атак (фото)
Нацгвардійці патрулювали Харків після атаки дронів 3 квітня