Історія кохання, що зародилося на фронті
Микола та Ліза – військовослужбовці 12-го окремого батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ. Стосунки між чоловіком та жінкою почалися під час служби, й зараз пара воює разом та наближає Перемогу.
Історію військовослужбовців на своїй сторінці у Facebook виклала пресслужба 113-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, повідомляє медіа «Слобідський край».
Микола у цивільному житті був скульптором-аматором. Народився на Полтавщині, воює ще з часів АТО. У війську він командир підрозділу, побратими дали йому псевдо Кіпіш, бо вміє швидко діяти у складних умовах бою, організовувати підлеглих та приймати швидкі рішення.
Ліза на псевдо Мальвіна – харків’янка, цьогоріч повернулася з Німеччини, куди виїхала з родиною ще на початку війни. Жінка говорить, що не змогла з-за кордону спостерігати все, що відбувається в Україні. Тому вирішила повернутися додому. Довгий час оббивала пороги ТЦК – і все ж наполегливість перемогла. Ліза підписала контракт із ЗСУ та після двох місяців навчання в навчальному центрі обійняла посаду стрільця.
Зараз вона проходить службу в підрозділі Миколи та виходить на бойові завдання разом з побратимами – воює у штурмі й обороні. Жінка говорить, що посаду діловода або медика навіть не розглядала.
– Перебирати папери це не моє. Бойовим медиком теж не пішла б, бо це відповідальність за чуже життя, а медичній справі навчаються роками. Тут я на своєму місці, відповідаю за себе, – ділиться Ліза.
Фізичні навантаження у підрозділі, яким командує Кіпіш, дуже виснажливі.
– Буває, що на позицію треба добиратися вночі пішки 12 кілометрів, мати на собі бронежилет, каску, зброю та ще й нести боєкомплект, воду та їжу. На адреналіні із закритим переломом так я і йшов на позиції, – говорить боєць.
За день на опорний пункт оборони залітає десь з півсотні ворожих FPV-дронів, по ньому відпрацьовують« Гради», а вже потім ідуть «м’ясні штурми».
– Ми навчилися добре воювати і знищуємо велику кількість живої сили ворога, але їх набагато більше, ніж нас. В останньому бою на Донеччині ми тримали край села. Дві доби тримали, відбили усі штурми. Шестеро хлопців отримали поранення, з них троє були контужені, – розповідає Микола.
Побратими говорять, що у бою Мальвіна діє впевнено та виважено. На питання, чим все ж таки Ліза відрізняється на бойових виходах від них, відповідають: «Та майже нічим, хіба що губи перед виходом на бойові підмальовує!».
Жінка ж зізнається, що секрет її мужності та відваги у тому, що коханий завжди поруч.
– Поряд зі мною – мій командир, мій коханий. Мені з ним спокійно, бо я в ньому впевнена, – додає Ліза.
Раніше ми писали про прикордонника Сергія на псевдо Хитрий, у якого шкільні роки плавно перетекли в справжню школу життя. Повномасштабне вторгнення юнак з Київщини зустрів на строковій службі. З першими ракетними ударами зрозумів: країна в небезпеці, й згодився боронити її зі зброєю в руках. Підписав контракт та долучився до бригади «Гарт», зараз воює на Харківщині.
Ракетний удар та спроба прориву кордону: які події відбулися у Харківській області
Замість знищеного ракетою: модульний ФАП відкрили у селі Шевченківської громади
Евакуація на Харківщині: з Куп’янської та Борівської громад вивезено 110 осіб
У Харкові проживає майже сто тисяч дітей та 450 тисяч пенсіонерів