Допомога фронту: як харківські волонтери допомагають наближати перемогу
3 грудня в Харкові, під патронатом ГО «Захист заради перемоги», відбулося громадське зібрання, присвячене Міжнародному дню волонтера. Нагороди та подяки отримали як волонтерські організації, так і окремі волонтери.
На захід була запрошена й кореспондентка медіа «Слобідський край». Разом зібралися люди, які допомагають наближати перемогу. Вони донатять, доставляють необхідні речі воїнам на фронт, рятують людей на деокупованих територіях, плетуть маскувальні сітки.
«Поки в країні йде війна ми всі повинні допомагати. Я плету маскувальні сітки з надією, що наші сіточки врятують комусь життя. Адже вони наповнені теплотою наших сердець та надією. Надією на перемогу і мирне небо», - говорить волонтерка Марина Хохлова.
«З першого дня війни думала, як долучитись до допомоги нашим захисникам, яким безмежно вдячна за захист та український Харків. Тож вирішили з сусідами організувати на одній з квартир плетіння маскувальних сіток. У цьому році ми сплели близько 1500 метрів квадратних захисту для наших воїнів, - розповіла волонтерка Ірина Свірідова. – Також ми провідуємо воїнів у лікарні. Їм так потрібна наша підтримка».
«Працюємо без вихідних, бо прекрасно розуміємо, що наші сітки потрібні на фронті. На війні немає вихідних», - додала волонтерка Людмила Гаврилова.
Волонтерки Ірина Свірідова, Людмила Гаврилова та Марина Хохлова
Як розповів голова ГО «ІАЦ Євро Харків» Борис Редін, наразі в Харкові та області маскувальні сітки плетуть більше чотирьохсот людей. І всіх їх потрібно забезпечити матеріалом.
Борис Редін та громадська діячка, волонтерка Ніна Лук'яненко
«Зараз потрібні вже білі маскувальні сітки. А щоб закупити матеріал, необхідні кошти, - сказав Борис Редін. - Для стабільної роботи потрібно одномоментно, щонайменше, 90 закроєних рулонів на точках. Загалом, близько 150 рулонів в роботі. Це півмільйона в грошовому еквіваленті.
Скільки ми зможемо виготовити білої маскувальної сітки з такими розрахунками? Як пояснити людям, що для того, щоб повернути мир потрібно всім долучитися»?
Для гостей заходу була організована фотовиставка «Волонтерське об’єднання – сила держави».
Нагородами були відзначені як волонтерські організації, так і окремі волонтери.
Читайте також, Історія офіцера-новатора, який удосконалює службу у війську
Ми писали, «Війна змінила суспільство», – історія бійця харківської ТрО
Евакуація на Харківщині: як волонтери вивозять людей з «найгарячіших» громад
Під час евакуації на Харківщині загинули 25 волонтерів і 14 поліцейських
У Харкові відкриється Центр допомоги мешканцям Куп’янської громади
На Харківщині створять низку гуманітарних хабів за принципом Вовчанського хабу