Без центральної котельні — в області переходять на індивідуальне опалення
За даними Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку Харківської облдержадміністрації, сьогодні на Харківщині теплопостачання забезпечують 789 котелень, потужністю 7000 мегават на годину. Однак у деяких населених пунктах, де більшість абонентів має індивідуальне опалення, за підрахунками спеціалістів, стає збитковим утримувати котельні, які обслуговують невелику кількість квартир. Та, власне, і тим користувачам, які підключені до централізованого опалювання, приходять чималі рахунки за тепло через високий тариф.
Така ситуація в селищах Буди, Покотилівка та Безлюдівка Харківського району, селищі Мала Данилівка Дергачівського району й у самих Дергачах. Планується перевести жителів на індивідуальне опалення й у селищі Червоний Донець Балаклійського району. Також у Куп’янську визначили чотири котельні, у межах території охоплення яких користувачів послуги буде переведено на індивідуальне опалення. Надалі планується перевести на індивідуальне опалення все місто.
– Будемо робити це обдумано, не рублячи з плеча. Робити так, щоб усе було зрозуміло людям, – запевнив 15 березня під час прес-конференції директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку Харківської облдержадміністрації Сергій Магдисюк.
Він додав, що абоненти з категорії соціально незахищених отримуватимуть фінансову допомогу від органів місцевого самоврядування в кожному населеному пункті, де проводяться такі заходи.
– Крім того, на регіональному рівні діє програма допомоги таким людям. Наприклад, минулоріч у Дергачах виділялося до 10 000 гривень для того, щоб люди могли придбати хоча б котел, – додав Сергій Магдисюк.
Очільник Департаменту пояснив, що всі ті роботи, які потрібно провести до входу у квартиру – а це перекладання газових мереж, стояків і лежаків по будинку, проводимуться за рахунок обласного або місцевого бюджетів.
– На людей це фінансове навантаження не лягатиме, – запевнив Сергій Магдисюк. – Абонент отримає весь комплекс послуг, консультації, роз’яснення. Нагадаю також, що в області працює програма «теплих кредитів». І на першій сесії Харківської облради було виділено 3 мільйони гривень на ці заходи. Отже, людина може отримати фінансову підтримку на матеріали та обладнання, які купуватиме для установлення індивідуального опалення, з бюджетів.
Читайте також: Дорожники назвали найбільш аварійні ділянки в Харківській області
У 8 громадах Харківщини не можуть розпочати опалювальний сезон – ХОВА
Як Харківщина готується до можливих відключень опалення через обстріли – Синєгубов
У Лозовій розпочався опалювальний сезон
Обстріл Харкова та карантин в області: які події відбулися на Харківщині