Баня, борщ і допомога тваринам: життя військових на Куп’янському напрямку
Слобожанські гвардійці, які нині перебувають у Куп’янському районі, живуть у надскладних умовах. Та попри це бійці будують баню, готують борщі й частують усіх покинутих тварин.
Військовослужбовець 5-ї Слобожанської бригади Костянтин з позивним «Скіф» служить уже третій рік. Говорить, на початку великої війни відправив дружину й трьох дітей у безпечніше місто й пішов добровольцем на фронт. Зараз він з побратимами несе службу на одному з найгарячіших напрямків – на Куп’янщині. Та навіть у надскладних умовах військові облаштовуються та створюють комфорт, про це вони розповіли у сюжеті в Національному телемарафоні.
— Ми будуємо баню, встановимо котел для швидкого нагріву води, буде приміщення, щоб попрати та помитися. Це дуже потрібна річ у таких умовах, всім подобається. Щоб після бойових зіткнень побратими могли привести себе в порядок, розслабитись, повністю як вдома. Так само — поїсти олів’є та борщу. Загалом я байдуже ставлюсь до того, хто та коли прийшов до війська, адже ти розумієш, що це за людина, коли йдеш з нею в перший бій, — розповідає гвардієць.
Чоловік говорить, що тримати автомат його навчили вже в бою.
— В першому бою і навчився вже. Проаналізував, поспілкувався з АТОшниками колишніми і якось так, у процесі, навчився, — каже Костянтин.
Починав Костянтин зі звичайного солдата. Його побратим Артем знає чоловіка ще відтоді. Але каже, зараз цінує його ще більше, адже Костянтин займається забезпеченням бійців усім необхідним – від одягу до води на позиціях.
— Дуже вирішальна річ у таких умовах — це доставка питної та технічної води. Бо тут її взяти ніде. Я на своєму досвіді знаю, як це просидіти тиждень без питної води. Це дуже страшно, — говорить гвардієць Артем.
Зараз гвардійці несуть службу та живуть на Куп’янському напрямку. Тому облаштовують позиції навіть на передовій – з комфортом і користю. Зробили навіть спортивний майданчик, у них є дві штанги, а за додаткову вагу йдуть пеньки. А ще військові підгодовують усіх покинутих котів та собак, що стали їм там як свої.
Раніше ми писали про Андрія з позивним «Яхта», він – водій, старший сержант у штурмовому батальйоні 92-ї ОШБр. Чоловік служив в АТО і вже майже три роки боронить країну з початку повномасштабного вторгнення. Нині він завозить і вивозить піхоту на бойові позиції, а донедавна сам тримав оборону в окопах «на нулі».
Компенсації за пошкоджене житло на Харківщині перевищили 2,8 мільярда гривень
Скільки людей залишається у Дергачівській громаді
Просто зараз Сили оборони стримують три штурми ворога на Харківщині – Генштаб
Поліція евакуювала людей з обстрілюваних населених пунктів Харківщини (фото)