Як мешканка Польщі покинула гарну роботу й поїхала захищати Україну
«Джипсі» воює за Україну в лавах ІІІ Інтернаціонального легіону пліч-о-пліч з бійцями 92-ї ОШБр імені кошового отамана Івана Сірка. Рідний дім жінки – Польща, там вона мала гарну роботу в банку й ні в чому не відчувала потреби. Проте коли на власні очі побачила, що відбувається в Україні, залишилася тут.
Історію військовослужбовиці медіа «Слобідський край» розповіли у пресслужбі 92-ї ОШБр.
З початку повномасштабного вторгнення дівчина займалася волонтерством у Польщі, а згодом приїхала в Україну до друга-поляка і разом з ним протягом шести тижнів вивозила цивільних з окупованих територій та допомагала українцям чим могла. Незабаром повернулася на батьківщину, але через місяць знову була у Харкові, вступила до лав III Інтернаціонального легіону та стала аеророзвідницею.
– Польща – мій рідний дім, але коли я на власні очі побачила, що відбувається тут, не змогла пасивно спостерігати, бо це не передати словами, – зазначає військова.
У підрозділі її характеризують як відповідальну та ініціативну. Згадуючи перший бойовий вихід з посестрою, хлопці не приховують захвату. Кажуть, що після потужного обстрілу дівчина не схибила і виконувала роботу на рівні з усіма. Окрім аеророзвідки, Джипсі займається дистанційним мінуванням визначених районів, а також логістикою, тобто намагається бути максимально ефективною.
Вона вже має нагороди, серед них – нагрудний знак «Золотий хрест» від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Раніше ми писали про Олександра – бійця 22-го мотопіхотного батальйону, аеророзвідник. Бойовий шлях розпочав ще у 2021 році. Під час Харківського контрнаступу захисник втратив частину кінцівки. А нещодавно повернувся у стрій після лікування та реабілітації.
А також, що бійці харківської ТрО будуть проводити заходи з військово-патріотичного виховання.
Та про Наталію – старшу солдатку 3-ї окремої танкової Залізної бригади. Жінка пов’язала значну частину свого життя зі службою в Збройних силах. А у березні 2022 року проходила службу на Харківщині.
Відбудову Харківської області обговорили учасники Конгресу в Польщі
Штурмовик 92-ї ОШБр мріє виростити мільйон тюльпанів
Інструктор 92-ї ОШБр отримав «Золотий хрест» Головнокомандувача
Як хлібороб з Куп ’янська став кулеметником: історія бійця 92-ї ОШБр