Як 20-річний піхотинець з Харкова знищив ворожий танк
20-річний Богдан підписав контракт зі Збройними Силами України два роки тому. Проте через два дні після закінчення курсу молодого бійця почалася повномасштабна війна. Зараз він боєць 92-ї ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка. Незважаючи на свій вік, має вже великий бойовий досвід.
Історію військовослужбовця медіа «Слобідський край» розповіли у пресслужбі 92-ї ОШБр.
Богдан – піхотинець, за час повномасштабної війни побував у багатьох «гарячих точках». Брав участь у Харківському контрнаступі, пройшов Новоселівське, Бахмут та інші, як він говорить, «цікаві» місця. А нещодавно під Андріївкою знищив ворожий танк із Javelin.
– Командир дав наказ: «Готовність! Вогонь по команді!», я вибіг з «нори», швидко підготувався, навівся, дві хвилини – ціль знищено. Трохи хвилювався, адже тільки нещодавно приїхав з навчань, але все вийшло. Хоча, якщо чесно, не перший раз уже збиваю ворожі залізяки, – розповідає Богдан.
Скромний хлопець на «ти» не лише із «Джавеліном». «Сапог», «Корсар» – усі протитанкові ракетні комплекси вивчив та освоїв. Чоловік упевнений, що війна вимагає від воїнів універсальності.
– Я оптиміст, вважаю, що у будь-якому випадку я б воював, адже, по-перше, мій дядько працює в ТЦК, тож ховатися було б нікуди. А по-друге, я завжди був екстремалом – займався паркуром і планував випробувати себе в якомусь бойовому підрозділі. Тому намагаюся не нити, а працювати. До речі, у війську я знайшов справжніх друзів, таких у цивільному житті немає, – зазначає боєць.
Зараз Богдан мріє про відпустку, яку хоче провести зі своєю дівчиною.
Раніше ми писали про снайпера з позивним Козак, який брав участь в оборонних операціях на Харківщині та у Бахмуті. Повномасштабне вторгнення він зустрів у складі окремого загону спеціального призначення «Омега» Східного оперативно-територіального управління Національної гвардії України. Його командиром та наставником був Герой України підполковник Орлов, який поліг під час оборони Харкова.
А також про Олександра – бійця 22-го мотопіхотного батальйону, аеророзвідник. Бойовий шлях розпочав ще у 2021 році. Під час Харківського контрнаступу захисник втратив частину кінцівки. А нещодавно повернувся у стрій після лікування та реабілітації.
Та що бійці харківської ТрО будуть проводити заходи з військово-патріотичного виховання.
Читайте також:
Прикордонники збили ворожий дрон на Харківщині
Військові зможуть самі обрати, хто отримуватиме їхні кошти у разі зникнення чи полону – ВР
Захист від КАБів, забезпечення світлом та евакуація: Зеленський провів нараду на Харківщині
Допомога військовим та ветеранам в Україні: перелік корисних номерів
Ми маємо поставити крапку в цій війні: історія бійця з харківської бригади