Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

3 роки за ігнорування повістки: харків’янин отримав реальний строк за ухилення від мобілізації

13.07.2023 10:23

Прокурори домоглись покарання для 28-річного харків’янина, який ухилявся від проходження військової служби. Чоловік отримав 3 роки позбавлення волі.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

У січні 2023 року 28-річний мешканець Харкова отримав повістку під особистий підпис, в якій було зазначено дату та номер команди для призову на військову службу. Незважаючи на це, він без поважних причин не прийшов до ОРТЦК та СП і не повідомив про причини свого неприбуття. Жодних заяв або скарг стосовно проблем зі здоров`ям або інших підстав, які можуть стати причиною для ухилення від призову, з боку чоловіка не надходило. В результаті під час мобілізації харків’янин від призову ухилився.

Комінтернівський районний суд Харкова призначив чоловіку покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, однак на підставі ст. 75 КК України його було звільнено від відбування призначеного покарання строком на 2 роки. Із зазначеним вироком не погодився прокурор та оскаржив його в апеляційному порядку. Зокрема, на підставі невідповідності призначеного покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення.

Вироком колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справа Харківського апеляційного суду апеляційну скаргу прокурора було задоволено. Вирок районного суду в частині призначеного покарання було скасовано з призначенням обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки з його реальним відбуванням. На сьогоднішній день вирок уже набрав законної сили.

Нагадаємо, 30 травня Верховна рада України ухвалила рішення про зниження призовного віку з 27 до 25 років. Окрім того, Верховна Рада скоротила перелік тих, хто має право на відстрочку. Як пояснив адвокат приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, раніше потрібна була лише наявність свідоцтва про одруження з особою з інвалідністю або документи про інвалідність батьків чи родичів I або II групи. Однак тепер недостатньо просто показати документи, а треба, щоб були відсутні інші працездатні особи, які можуть доглядати за людиною з інвалідністю.

Нагадаємо також, в Україні було спрощено процедуру встановлення інвалідності для військовослужбовців, за потреби комісія виїжджатиме до місця перебування пацієнта.

Автор:
Владислава Ткаченко

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися