Зі спортивного майданчика – на знімальний. Атлети, які стали відомими акторами
Нудна служба і заняття спортом
Відомий американський актор Чак Норріс спортсменом став цілком випадково. Карлос Рей (саме таке справжнє ім’я актора) мріяв бути поліцейським, і для здійснення цієї мрії він відразу після закінчення школи записався до лав військово-повітряних сил, а в 1959 році його направили в Південну Корею. Служба, за словами зірки, протікала дуже нудно, тому чоловік брав уроки карате і дзюдо у своїх товаришів по службі, а потім – і в місцевих майстрів. І Чак (уперше так його назвали саме на військовій базі) почав робити великі успіхи у спорті. У 22 роки американець став володарем чорного пояса, згодом став шестикратним чемпіоном світу з карате серед професіоналів у середній вазі. Також спортсмен зайнявся вихованням юного покоління, відкривши безліч шкіл карате у США.
Фото: ovideo.ru/news/33404
Свою кар’єру в кіно Чак почав завдяки актору Стіву Маккуїну, якому свого часу Норріс давав уроки карате у власній школі. Колишній учень і привів Чака на знімальний майданчик.Першу серйозну роль актор-початківець зіграв у фільмі «Шлях дракона», з Брюсом Лі. Далі Чак знявся в десятках картин, а отримав широку популярність завдяки виконанню головних ролей у фільмахбойовиках, а також ролі Корделла Уокера в телесеріалі «Крутий Уокер».
Фото: 112.ua
Майбутня зірка Голлівуду Арнольд Шварценеггер у спорті, а точніше – у бодибілдингу, з 15 років. За п’ять років роботи над своїм тілом він уже отримав свій перший титул «Містер Олімпія» і визнання. Згодом Арнольд виграв усі першості культуристів, що проводилися в Європі, і вирішив підкорювати США.
Фото: builderbody.ru
Домігшись вражаючих результатів у бодибілдингу, Шварценеггер вирішив спробувати себе в кіно, де також виявився успішним. «Термінатор» і «Згадати все», «Конан-варвар» і «Коммандо» – класика бойовиків 1980–2000-х років, у яких головну роль зіграв «Залізний Арні».
Фото: shazoo.ru
Дострибнув до Голлівуду
Гібридом Чака Норріса й Арнольда Шварценеггера у спорті став ще один популярний голлівудський актор, Жан-Клод Ван Дамм. Спершу він посів третє місце у своїй ваговій категорії на аматорському чемпіонаті Європи з бодибілдингу, згодом виступав на чемпіонаті Бельгії, що має назву «Містер Бельгія», де став абсолютним чемпіоном. Також Ван Дамм є чемпіоном Європи з карате і кікбоксингу в середній вазі серед професіоналів. За свою бійцівську кар’єру (карате і кікбоксинг) Жан-Клод провів 22 бої, в яких здобув 20 перемог.
Широку популярність у кіно Ван Дамм отримав завдяки головній ролі у фільмі «Кривавий спорт». У цілому за свою кар’єру актора він знявся в понад півсотні фільмів.
Фото: akteryfilma.ru
Ще один відомий голлівудський актор, який має за своїми плечима кар’єру спортсмена, – це Джейсон Стетхем. Він 12 років був у складі британської збірної зі стрибків у воду, а піком його спортивної кар’єри стала участь в Олімпійських іграх 1988 року в Сеулі. Акторство ж спочатку було не надто до душі Джейсону, але знайомство з Гаєм Річі змінило таке його ставлення.
Стетхем дебютував у кіно в кінці минулого століття у фільмі «Карти, гроші, два стволи», і з того часу до нині він активно знімається. У послужному списку актора – понад 40 фільмів.
В історії українського кінематографа також є випадки, коли атлети вдало переходили зі спортивного майданчика на знімальний. Мабуть, найяскравіший з цих прикладів – це кар’єра Василя Вірастюка. З десяти років Василь займався легкою атлетикою, пішовши стопами старшого брата Романа, який згодом став чемпіоном України зі штовхання ядра. Після закінчення школи Василь навчався у фізкультурному технікумі, а потім служив в армії. Демобілізувавшись, Вірастюк почав свою яскраву спортивну кар’єру: став майстром спорту міжнародного рівня, переможцем змагань World’s Strongest Man (в Україні ці змагання більш відомі як «богатирське багатоборство»). У 2004 році Василь отримав звання «Найсильніша людина світу». Вперше Вірастюк з’явився на кіноекранах у 2010 році в українській стрічці «Як козаки...». Після чого силач знявся в ще кількох вітчизняних кінострічках.
Читайте також: Волейбольне село: у Циркунах протягом 40 років точаться спортивні баталії. Фото
«Сокира» і «Король Ерік»
Успішними кіноакторами ставали не тільки спортсмени-силачі, а й футболісти теж. Британець Вінні Джонс почав свою професійну спортивну кар’єру в середині 80-х років минулого століття, а повісив бутси на цвях у 1999-му. Уболівальникам він запам’ятався своєю грубою грою – одного разу отримав жовту картку вже через три секунди після виходу на поле. У цілому Вінні Джонса видаляли 12 разів, а фанати його засуджували за дикість поведінки до інших гравців, за що йому дали прізвисько «Сокира».
Фото: stadion-kuban.ru
Характер і зовнішність футболіста дуже підійшла для того, щоб грати в кіно крутих хлопців. У 1998 році, не маючи ніякого досвіду акторської гри, Джонс дебютував у кіно, знявшись у фільмі Гая Річі «Карти, гроші, два стволи» у ролі лондонського бандита Великого Кріса. Сьогодні у фільмографії Джонса – десятки ролей.
Фото: stoneforest.ru
Ще один футболіст у нашому списку – легендарний француз Ерік Кантона, пік кар’єри якого припав на виступи у «Манчестер Юнайтед». «Король Ерік» був наскільки обдарованим, настільки й нестриманим – конфліктував із суперниками, суддями, одноклубниками, тренерами й навіть уболівальниками. Нездатність тримати себе в руках часто коштувала Еріку дуже дорого, його переслідували дискваліфікації і штрафи.
Ще до закінчення кар’єри футболіста Ерік почав зніматися в кіно. Його дебютним фільмом стала «Любов у лугах» (1995), де Кантона виконав одну з другорядних ролей. Надалі він став затребуваним актором і продовжив регулярно грати в кіно. У 2009 році Кантона виконав роль камео (зіграв самого себе) у фільмі «У пошуках Еріка», який був номінований на Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю.
Баскетболісти теж у кіно
Крім спортсменів, що «засвітилися» в кінематографі, є і ті, хто знявся тільки в одному або кількох фільмах.
Український боксер Володимир Кличко пробував свої сили в кінематографі. При цьому дебют спортсмена в кіно відбувся в доволі відомому й касовому фільмі «11 друзів Оушена» 2001 року. Також Володимир знявся у фільмах «Красунчик» і «Кров’ю і потом: анаболіки».
Фото: pikabu.ru
Кращий футболіст в історії незалежної України, володар «Золотого м’яча» Андрій Шевченко також не оминув кіно. Було це 10 років тому – у 2009-му, під час другого перебування українця в італійському «Мілані». Андрій знявся у фільмі про футбол «Останній ультрас», де зіграв не самого себе, а друга ватажка футбольних хуліганів.
Легенда французького і світового футболу, чемпіон світу і Європи, переможець Ліги чемпіонів, чемпіон Італії та Іспанії Зинедін Зідан також знявся в кіно. Він зіграв епізодичну роль у комедії «Астерікс і Обелікс на Олімпійських іграх».
Легендарний американський баскетболіст Майкл Джордан теж не пропустив нагоду спробувати себе в кіноіндустрії. У 1996 році у світ вийшов фільм-мультфільм «Космічний джем» (у нашому прокаті демонструвався під назвою «Космічний матч»), у якому Джордан зіграв головну роль – самого себе.
Фото: vokrug.tv
Приклад Майкла наслідував ще один відомий американський баскетболіст, Шакіл О’Ніл, який після завершення спортивної кар’єри знявся в понад десяти фільмах, але найбільше прославився ролями в стрічках «Дуже страшне кіно-4» та «Однокласники-2».
Читайте також: В райцентрі на Харківщині відкрили ЦНАП
Харківські спортсмени вибороли чотири медалі на чемпіонаті світу з пауерліфтингу
Скільки медалей вибороли ветерани Харківщини на міжнародних змаганнях
Змагання серед ветеранів: Слобожанські гвардійці вибороли 27 медалей на Strong Spirit's Games
Нова Водолага: провели спортивні змагання у День селища