Три з половиною тисячі млинців: як Пісочинська ОТГ Масницю відгуляла – ФОТО
Жителі Пісочинської громади гуляли Масницю два дні. Спочатку, 29 лютого, свято пройшло в селищах Рай-Оленівка та Коротич, а також у Пісочині на мікрорайоні «Надія». Наступного дня, 1 березня, проводжало зиму й зустрічало весну селище Березівка, а також жителі вулиці Покровської та мікрорайону «Мобіль», що в Пісочині. На всіх цих локаціях проходила основна програма – виступи вихованців Пісочинського палацу культури та мистецтв, хороводи, ігри для малечі, дитяча анімація, спалювання опудала та куштування безкоштовних млинців з варенням від Пісочинської селищної ради.
Додатково до цього в деяких місцях люди доповнювали святкову програму чимось своїм. Про це розповіла начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Пісочинської селищної ради Юлія Бєлова, яка безпосередньо займалася організацією свята.
Читайте також: «Таких поліцейських ще не бачили»: про різницю з дільничним і довіру людей розповів офіцер Пісочинської громади
– У Березівці лазили на стовп за чоботом з призом. Це їхня традиція, і цей конкурс у них дуже популярний, – розповіла Юлія Бєлова. – На найбільш відвідуваній локації, на мікрорайоні «Мобіль», виступали циркова студія Xcluzity та студія танцю Fantazy Aquarelly Dance. На локації, що на мікрорайоні «Надія», ми всім дітлахам роздавали кульки. А в Коротичі основну концертну програму було доповнено виступами дорослих співочих колективів «Водограй», «Вишиванка» та «Вечірні зорі», які виконували народні пісні.
До речі, завдяки приєднанню Коротичанської селищної ради до Пісочинської ОТГ, у них уперше відгуляли це свято.
– У Коротичі це свято взагалі ніколи не проводилося. Саме ми започаткували цю традицію, і вперше в Коротичі пройшли народні гуляння, – зазначила чиновниця. – На святі було багато людей – як маленьких діточок, так і літніх людей. Коротичанцям дуже сподобалося це свято, і вони просили нас, щоб ці гуляння стали щорічними.
Масницю полюбляють усі жителі Пісочинської ОТГ. Як зізнається Юлія Бєлова, для пісочинців це улюблене свято, й усі з нетерпінням чекають на млинці. Цього року їх було замовлено три з половиною тисячі – на тисячу більше, ніж минулого. Кожного року організатори заходу змінюють топінг (добавка до страви, у даному випадку до млинців). Торік млинці традиційно подавали зі сметаною, утім зараз керівництво громади вирішило поцікавитися думкою самих жителів, щоб їх теж долучити до підготовки свята. За три тижні до Масниці організатори свята у Facebook запустили опитування: «З чим би ви хотіли їсти млинці». Було чотири варіанти відповіді: варення, згущене молоко, сметана і чай. Як зізнається Юлія Бєлова, спершу до цього нововведення жителі громади поставилися пасивно.
– Спочатку, десь тиждень, голосування проходило мляво. Багато людей бачило це опитування, утім мало хто голосував. Вони просто не повірили в те, що таке може бути. Люди думали, що вони проголосують, а в результаті влада зробить по-своєму. Через тиждень ми в соцмережі виклали ще один пост. Там ми написали, що як люди проголосують, така добавка до млинців і буде. І після цього повідомлення пішло-поїхало – люди активно голосували, і врешті-решт перемогло варення, – згадує Юлія Бєлова. – І люди були приємно здивовані, коли прийшли на свято й побачили на ньому ту добавку, яка перемогла в голосуванні. До млинців ми подавали вишневе та полуничне варення, а також, щоб урізноманітнити, за нашою ініціативою були ще шоколад і карамель. Люди були дуже задоволені.
Кожну з шести локацій в ОТГ, на яких проходили гуляння, відвідав голова Пісочинської об’єднаної територіальної громади Олег Чернобай. Очільник цієї ОТГ поздоровив жителів зі святом і поділився приємною новиною.
– Ми кожного року будуємо соціально значущі й великі об’єкти. І наразі завершується зведення одного з них – навчальний комплекс у мікрорайоні «Надія», який включає дитячий садок і початкову школу, готовий на 95 %. Я впевнений, що цього року ми з вами разом його відкриємо, і діточки зможуть відвідувати цей заклад, збудований за сучасними вимогами.
Свято 23 листопада: іменини, цікаві прикмети, традиції та заборони
Свято 21 листопада: іменини, цікаві прикмети, традиції та заборони
Свято 20 листопада: іменини, цікаві прикмети, традиції та заборони
Свято 19 листопада: іменини, цікаві прикмети, традиції та заборони