Сором, який стане гордістю. У Близнюках завершили реконструкцію дитячого садка – ФОТО
Сплять на розкладачках
На території Близнюківської селищної ради функціонують три садки – два в Близнюках і один у Садовому. За словами Близнюківського селищного голови Геннадія Короля, один з двох близнюківських закладів дошкільної освіти не відповідає нормам і розташований у пристосованому приміщенні.
– В одній кімнаті діти граються, а потім там же ставлять розкладачки, на яких діти й відпочивають. Ліжка для сну є тільки в одній групі, а більш старші дітки сплять на розкладачках, – розповідає Геннадій Король. – Загалом заклад розрахований на 40 місць, а на обліку перебувають 130 дітей. Керівництво садка індивідуально розмовляє з батьками, щоб ті, у кого є можливість, не водили діточок у садок. Це для того, щоб в один день у садку не було більше ніж 70–80 дітей.
Крім того, за словами селищного голови, садок розташований близько від залізничної лінії, що теж створює малечі певні незручності.
– Такі умови з моменту заснування садка, з 1953 року, тільки раніше дітей було ще більше, – додає Геннадій Король.
Докорінно змінити ситуацію має відкриття ще одного дитсадка у Близнюках – у нього перейдуть усі вихованці з переповненого закладу, який натомість перепрофілюють в архів. Новий заклад вирішили розмістити у приміщенні колишнього банку «Україна», що припинив роботу в 1995 році, і з того часу його будівля поступово ставала непридатною і просто руйнувалася.
– Об’єкт, який був соромом селища та району, стане його прикрасою і гордістю. Це була зруйнована будівля без вікон і дверей, а на даху росли дерева. Якби ми у 2016 році не почали реконструкцію, то ця будівля повністю була б непридатною до використання ні в якому вигляді, тільки списати й вивезти на сміттєзвалище. Ще дуже важлива локація нового садка – у центрі, де поруч є школа, спортзал, стадіон, будинок культури. Розташування садка повністю відповідає всім сучасним європейським нормам, – каже очільник Близнюківської селищної ради.
«Якщо буде бебі-бум – ми готові»
За словами Геннадія Короля, протягом чотирьох років – з 2006-го по 2010-й – Близнюківська селищна рада вела перемовини з Кабінетом Міністрів України щодо того, аби передати будівлю колишнього банку «Україна» з державної в комунальну власність селищної ради.
– Державне майно може передаватися в комунальну власність тільки під соціальні об’єкти. А оскільки у Близнюках величезна проблема з нестачею місць у дитячих садках, у 2010 році селищній раді було передано це приміщення під дошкільний навчальний заклад. Протягом двох-трьох років ми робили проектнокошторисну документацію, брали участь у конкурсах. А потім об’єкт було внесено до списку тих, що фінансуватимуться з Державного фонду регіонального розвитку, – пригадує Близнюківський селищний голова.
За його словами, на початку реконструкції, яка стартувала в липні 2016 року, виявилося, що стара будівля не відповідала тим проектам, за якими її було зведено, тому постійно доводилося корегувати проектну частину.
– Виявилося, що ще за радянських часів споруду було збудовано з порушеннями, які ми знайшли, коли почали реконструкцію. Тому проект доводилося змінювати, і в ході будівництва було скореговано і переплановано садок з початкових 47 місць на 90. Тому у проект було внесено ще раз зміни, для того щоб повністю вирішити питання забезпеченості місцями в дитсадках у Близнюках, – каже Геннадій Король. – Ми добудували повноцінний другий поверх, що вдвічі збільшило можливість прийому дітей. І таким чином проектна потужність об’єкта дозволяє на 100 % забезпечити місцями дітей, навіть з перспективою на розвиток. Якщо, наприклад, завтра станеться бебі-бум, ми зможемо ще прийняти дітей.
Читайте також: Скільки лікарень на Харківщині готові до другого етапу медреформи
Залишилося наповнення
Наразі будівельні роботи і всередині, і зовні нового дитсадка виконано на 100 відсотків. Там, як розповів Близнюківський селищний голова, все побудовано за новими сучасними європейськими нормами – потрібна кількість санвузлів для дітей і персоналу, гімнастичні зали, зали для занять тощо.
Також повністю завершено благоустрій території, не вистачає лише внутрішнього наповнення – меблів, іграшок, кухонного обладнання тощо, на що потрібні 2 мільйони 100 тисяч гривень. За словами Геннадія Короля, наразі готуються документи для прийняття будівлі в експлуатацію, які будуть орієнтовно отримані до кінця лютого.
– Спочатку, коли планували садок на 47 місць, на його реконструкцію закладали до 10 мільйонів. Після того як вирішили його збільшити, сума досягла 26 мільйонів гривень. Гроші виділялися з бюджетів усіх рівнів – державного та місцевого, – пояснює Геннадій Король. – 16 січня була нарада, на якій вирішувалося, хто і скільки зможе виділити на внутрішнє наповнення закладу. Ми маємо надію, що за підсумками найближчої сесії депутатів Харківської обласної ради почнемо запускати садок. Звісно, що він відкриється цього року.
Екологічний клас у Краснокутській громаді: як працює та які заходи проводяться
Нові поїзди, корупційний скандал: які події відбулися у Харкові та області
Педагогу з Ізюма присвоєно звання «Заслужений вчитель України»
Лісовий: через корупційний скандал звільнять ректора харківського університету