Приховував рану, щоб допомогти побратимам: історія захисника Харківщини
Про це розповіли у відділенні інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України.
Війна для сержанта Андрія Сівака почалася ще у 2014 році. Тоді його призвали до одного з підрозділів Національної гвардії України, який обороняв український схід. Під час широкомасштабного вторгнення чоловік повернувся до бригади та брав участь в обороні Харкова. Поступово українські військові відтісняли окупантів до державного кордону. Андрій брав участь в обороні Чугуєва, Змієва, Балаклії та Ізюма.
– У мене є розуміння, що таке обов’язок, і через це я пішов захищати Батьківщину. Бо я давав присягу. А ще я хотів, аби мені не було соромно перед дітьми. Мій син – курсант університету Повітряних сил. Я хочу, аби він мною пишався, – розповідає Андрій.
У квітні неподалік селища Малинівка Чугуївського району підрозділ Сівака потрапив під артилерійський обстріл. Тоді сержант отримав численні осколкові поранення.
– Я нікому не казав з побратимів, що поранений, поки один з хлопців не побачив, що в мене кров під бронежилетом. Я не хотів привертати увагу, бо хотілося якомога довше бути з усіма, раптом доведеться миттєво діяти. До того ж я відповідав за евакуацію і розумів, що на мені відповідальність за всіх, – ділиться Андрій Сівак.
Однак він усе ж таки відправився на лікування. Після 4 тижнів реабілітації нацгвардієць повернувся в стрій.
Указом Президента сержант Сівак був нагороджений медаллю «За військову службу України». Це його нагорода за мужність та самовіддані дії, які він проявив у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.
– Після поранення знову повернутися на фронт та воювати не страшно, а навпаки, в емоційному плані стало спокійніше та легше. Бо я вже це пережив і розумію, як діяти. Я радів, що знову повернувся до підрозділу, і був готовий знову виконувати бойові завдання, – ділиться сержант Сівак.
Наразі нацгвардієць бере участь у звільненні одного із селищ на Донеччині.
– Люди, що стали свідками жахіть війни, назавжди зміняться і зроблять висновки. Ми робимо все можливе, аби українські території були назавжди під синьо-жовтим прапором, – зазначає військовий.
Андрій вірить у перемогу України та намагається будь-яким чином допомагати населенню, що потерпає від окупації.
Читайте також:
Громади Харківщини привезли гумдопомогу у звільнений Ізюм
Харківські спортсмени вибороли чотири медалі на чемпіонаті світу з пауерліфтингу
Слобожанські гвардійці показали, як знищують живу силу противника на Харківщині (відео)
У нас усі – добровольці: сапер з Харківщини розповів про особливості та складнощі роботи
Харківські Нацгвардійці показали, як знищують окупантів під Вовчанськом (відео)