На реставрацію дуба і комори Сковороди на Харківщині планують виділити 28 мільйонів гривень
Питання відзначення 300-річчя від дня народження Г. С. Сковороди, яке відбудеться у 2022 році, розглянули депутати Харківської облради від час засідання постійної комісії з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму.
Комісія винесла на наступне пленарне засідання сесії проєкт рішення про виділення понад 24 мільйони гривень на роботи у приміщенні комори та 4 мільйони гривень на консервацію пам’ятки історії й монументального мистецтва «Пам’ятне місце під дубом, під яким любив працювати Г. С. Сковорода».
Читайте також: На Харківщині нарахували 375 мільйонерів
Комора, розташована на території Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, – пам'ятка архітектури XIX століття. За словами директорки музею Наталі Мицай, історична будівля давно потребує відновлення.
– Ми сподіваємося, що отримаємо фінансування на проведення робіт і будемо працювати в коморі. Вона нам украй потрібна, у нас не вистачає площ, які можна використовувати для проведення заходів, інтерактивних програм, фестивалів, майстер-класів. У коморі ми хочемо зробити виставкову і конференц-зали, – розповіла Наталя Мицай.
Читайте також: Ямковий ремонт на Харківщині: де працюватимуть дорожники
За інформацією головного інженера проєкту Андрія Редька, реставрація проводитиметься протягом двох років у два етапи. У коморі планують установити сучасну котельню з енергоефективним обладнанням для транспортування тепла до комори та будівлі адміністрації музею, вентиляцію, внутрішні системи опалення, а також інклюзивне обладнання. На другому етапі планують виконати оздоблювальні роботи, реставраційно-відновлювальні роботи цоколю та фасаду будівлі комори і влаштування покрівлі.
Також у березні розпочнуться роботи з капітального ремонту ділянки (39 км) дороги Максимівка – Сковородинівка.
ХНАТОБ відкрив віртуальний музей для збереження архіву під час обстрілів Харкова
У Золочівській громаді з’явиться нова туристична екостежка
Ніч Музеїв 2024: у Харкові відбудеться презентація проекту «Іменем Міста»
Харківські музеї під час війни: як рятували унікальні колекції