Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Левенята з Куп’янщини отримали шанс на нове життя: історія порятунку

30.12.2024 16:33
Врятовані левенята/фото: Центр порятунку диких тварин
Врятовані левенята/фото: Центр порятунку диких тварин

На Куп’янщині волонтери Центру порятунку диких тварин врятували двох левенят. Наразі тварини проходять реабілітацію та шукають домівку.

Як розповіла медіа «Слобідський край» керівниця Центру порятунку диких тварин Наталя Попова, в Купʼянському районі біля приватного будинку військові знайшли левицю з двома левенятами у вкрай жахливому стані. У левиці був ланцюг на шиї, який врізався їй у шкіру. Вона була вся в ранах, страшенно виснажена і навіть не мала сил піднятися. Невідомо, скільки часу левиця перебувала в таких умовах. Після загибелі матері військові забрали левенят та спробували знайти їм нову домівку.
 
–    Прилаштувати малечу в зоопарки їм не вдавалося, аж поки вони не натрапили на нас. Ми одразу виїхали на допомогу, – розповіла Наталя.

Пані Наталя допомагає тваринам з дитинства. А диких тварин рятує з 2018 року. Першою врятувала левицю з переламаним хребтом. Каже, за цей час кого тільки не рятували – ведмедів, тигрів, вовків, лисиць, їжаків, кажанів, лебедів. Серед врятованих і харківська левиця Василина.

Керівниця Центру порятунку диких тварин Наталя Попова/фото: Наталя Попова

Наталя Попова з підопічними/фото: Наталя Попова

– Не рятували хіба що жирафа, слона і крокодила. З війною у Центрі значно збільшилась кількість тварин. Якщо до війни у нас знаходилося одна-дві великі тварини, то зараз 31 дика та 37 свійських. Люди виїжджають, а тварин залишають у клітках чи вольєрах. Одних. Голодних і під обстрілами. Вони їдуть і не повідомляють, що покинули тварину. За весь цей час, пам’ятаю, тільки один випадок, коли зателефонував чоловік і попросив врятувати левицю. В основному першими на допомогу звірам приходять військові, а потім повідомляють нам, – каже Наталя Попова.

У Центрі тварин лікують. Потім, якщо це можливо, повертають у природне середовище або прилаштовують у реабілітаційні центри в Україні і за кордоном. За час повномасштабного вторгнення врятували понад 1000 тварин.

Левенята з Харківщини вже освоїлися на новому місці. Дівчинку пані Наталя назвала Шанті, а хлопчикові ім'я обирають через аукціон.

Кожна врятована тварина потребує значних коштів. Це й евакуація, і лікування, і їжа. Також потрібно ремонтувати та утеплювати вольєри.

Підтримати Центр порятунку диких тварин можна за посиланням:

https://campsite.bio/helpwildanimalsua

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися