23 громади Харківщини взяли участь в обласному конкурсі «Крок до успіху»
Цього року громади Харківської області вперше змагаються в кращих практиках місцевого самоврядування. Визначити, чий досвід управління громадою – найкращий, і заохотити громади ділитися своїми практиками покликаний конкурс Харківської обласної ради «Крок до успіху».
Свої заявки на конкурс громади подавали до 15 жовтня. А 27 жовтня конкурсна комісія підбила підсумки реєстрації заявок. Як повідомила голова бюджетної комісії облради, заступниця голови конкурсного комітету Людмила Немикіна, у 2021 році на конкурс подано 34 заявки від 23 громад області.
– Уперше в цьому році Харківська обласна рада впроваджує такий конкурс кращих практик місцевого самоврядування. Згідно з положенням, ми визначилися з номінаціями на цей рік, а вони на кожен рік визначаються окремо, – нагадала Людмила Немикіна.
Читайте також: У Борівську лікарню купили хірургічне обладнання
Так, 17 проєктів відповідають номінації «Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, програмах та конкурсах», 9 заявок розташувались у номінації «Забезпечення самодостатності територіальної громади» і 8 заявок визначені в номінації «Забезпечення безпечного і привабливого середовища».
По районах області учасники розподілились таким чином: із Чугуївського району подано 10 заявок, із Харківського району – 9, з Богодухівського – 6, з Ізюмського – 3, з Лозівського, Куп’янського та Красноградського – по дві заявки.
Усі їх допустили до оцінювання. Конкурсна комісія оцінюватиме заявки за п’ятьма критеріями: актуальність, інноваційність, ефективність, впливовість і сталість. Визначатимуть переможців конкурсу окремо в кожній номінації. Переможцями стануть учасники, практики яких набрали найбільшу кількість балів. Їм присудять перші, другі та треті місця.
Нагородження переможців відбудеться під час урочистостей до Дня місцевого самоврядування, який відзначається 7 грудня. В урочистій атмосфері їм вручать дипломи та кубки.
Читайте також: Як завдяки обласним проєктам пацієнти Харківщини отримують краще лікування
Як зауважила Людмила Немикіна, свої проєкти на конкурс представили менше половини громад Харківщини, а точніше – 41 %. Серед усіх учасників – 8 громад подали більше одної заявки, деякі по дві, а то й по три заявки. Водночас, 33 громади з 56 не подали на конкурс жодного проєкту.
– Багато громад не подали на конкурс свої заявки. Але ми знаємо, що в них є дуже добрі практики, які достойно були представлені в конкурсі, визнані кращими та взяті для прикладу в інших громадах Харківщини та України. В них насправді є яким досвідом поділитися, – вважає Людмила Немикіна.
На думку заступниці голови конкурсного комітету, громадам слід надавати більше інформації про таку можливість. Крім того, потрібне фінансове заохочення.
Конкурсна комісія дійшла згоди в тому, аби наступного року за перемогу в конкурсі присудити фінансову винагороду.
Хлопцю з Барвінкового перемогу в конкурсі принесла футболка в патріотичному стилі
Рада поважних громадян запрацювала у Дергачівській громаді
Відновити громаду та повернути людей: досвід Старого Салтова
Педагоги Барвінківської громади перемогли у мистецькому всеукраїнському конкурсі