Павло Вишняков: «Я щасливий. Про все інше – додумуйте самі»
До Києва Павло Вишняков переїхав з Білорусі ще у 2015 році... випадково. Після закінчення виснажливих зйомок у серіалі «Повернення Мухтара» актор опинився на роздоріжжі – почати роботу з нуля у Стамбулі чи поїхати у відпустку до України. Саме тоді він отримав запрошення на роль в українському проекті й погодився, тим самим визначивши свою долю.
4 лютого о 20.30 на телеканалі 2+2 стартує вже четвертий сезон детективного серіалу «Опер за викликом» про розслідування зухвалого та привабливого капітана Артема Трофимова. На продовження цієї історії глядачі чекали з нетерпінням, адже виконавець головної ролі Павло Вишняков став справжнім відкриттям минулого року, а взявши участь у проекті «Танці з зірками», ще й отримав звання найтанцюючого опера країни.
– Павло, як пройшов ваш 2018 рік? Якими моментами та проектами він запам'ятався?
– 2018 рік був для мене щасливим і важким водночас. Я не лише знімався в серіалі «Опер за викликом», а й став учасником шоу «Танці з зірками». Це був насичений період – мій ранок починався на знімальному майданчику, а ночі я проводив на паркеті, вивчаючи нові па. Зараз розумію, що все це було недарма, а рік Собаки став знаковим.
– До речі, уже незабаром прем’єра четвертого сезону серіалу. Чим збираєтесь дивувати глядачів у нових серіях?
– Розкрию вам секрет: у новому сезоні мій герой нарешті позбудеться статусу холостяка й визначиться з обраницею. Не можу сказати, хто це буде, але цей тандем вразить глядача. Вибуховою буде не лише любовна історія, а й серії. У четвертому сезоні дуже багато підпалів, перестрілок, сутичок, є ефектні погоні. Я звик до екшену, та навіть мені в деяких сценах було моторшно.
– Ви сказали, що ваш екранний герой нарешті визначиться з дамою серця, а серце Павла Вишнякова зайняте?
– Скажу, що я щасливий. Про все інше – додумуйте самі (посміхається).
– Нещодавно ви поділились казковими фото з відпочинку на Балі. Розкажіть, чому полетіли саме туди на Новорічні свята?
– Це рішення було випадковим. Ми знімали останні серії «Опера» в кінці грудня, а я до останнього не знав, де зустрічатиму Новий рік. Друзі запропонували мені полетіти з ними до Іспанії, побувати в Барселоні, і я погодився. Ми чудово провели Новорічну ніч, і тут мені телефонують знайомі й запрошують на Балі. Я подумав – і полетів.
– Що найбільше вас вразило на острові?
– Балі – це острів вражень. Тут дуже популярні серфінг, дайвінг, туристи орендують машини і їздять островом. Рисові плантації, храми, джунглі, давні місця – природа й колорит тут неймовірні. Ще й до того тут дуже смачна кухня. Два тижні я куштував лише морепродукти – краби, молюски, омари, креветки. Усе за приємною ціною, більш того, краще не ходити в ресторани, а купувати все на ринку. На прилавку все свіже, ще й у рази дешевше. Річ у тому, що на Балі чайові обов’язкові, незалежно від якості сервісу. Ви можете заплатити до 21 % чайових, а чекати страву більш ніж годину.
У кожної країни є своя історія, атмосфера, культура – мене це вражає. Але є одна проблема: я не знаю англійської, тому можу подорожувати лише з друзями.
– Якби вам запропонували роль англійською, погодились?
– Скажу більше, такий досвід був! В одному проекті були сцени іноземною, і до першого епізоду, а це була телефонна розмова, я встиг підготуватися. Розклеїв свої слова по всьому павільйону величезними літерами залежно від того, як я на цій фразі повертаю голову. Ми зняли, ніби все добре. І тут мені кажуть, що таких сцен буде багато. Це було пекло! Я ніяк не можу вивчити англійську, це для мене справжнє лінгвістичне випробування.
– На які жертви доводилось йти заради ролі?
– Колись я змінив імідж тільки для того, аби отримувати нові ролі. Після зйомок у серіалі «Повернення Мухтара» усі почали асоціювати мене з героєм Жаровим – такий собі добрий хлопець із собакою. Коли приходив на кастинг, з порога чув: «А, це з «Мухтара»! Ні, нам не підходить». Зрозумів, що хочу змін, і постригся наголо. Звісно, спочатку для всіх це був шок. Кастинг-директори запрошували мене на проби, пам’ятаючи стару зачіску. Коли я приїжджав лисим, часто відмовляли. Але згодом я зрозумів, що зробив правильний вибір, мене почали запрошувати на інші, цікаві ролі.
– Ніколи не виникало думки покинути професію актора?
– Було таке. Після зйомок «Мухтара» я був настільки виснажений, що хотів усе покинути. Але це тривало недовго. До перших цікавих проб (посміхається). Мене «затягнули» у новий проект, де я відчув, що почалась нова історія.
– Якби з акторством не вийшло, Павло Вишняков був би…
– Викладачем російської мови та літератури. Я дуже хотів піти в педагогічний, готувався до вступу. Але все пішло не за планом: зацікавився КВК, став ведучим у школі та зрозумів, що без сцени жити не зможу. Був ще один варіант – школа міліції. Поки що цього мені вистачає в серіалах.
– Ви колись казали, що все ж таки встигли попрацювати не в професії.
– Так, колись працював охоронцем. Будучи студентом театрального в Мінську, реально хотів підзаробити грошей і пішов влаштовуватися в один дуже відомий ресторан фаст-фуду. Мене не взяли. Мовляв, у них уже були студенти з театрального, і вони, м’яко кажучи, не найкращі кадри.
– І останнє запитання: як ви гадаєте, що потрібно українському глядачеві?
– Я колись уже казав, що нам не вистачає мистецтва. Хочеться, щоб до низки детективів, кримінальних драм, бойовиків на екранах додались стрічки, що вражають і вчать.
Читайте також: Харків'янка робить ляльок за мотивами віршів. Фото
Оскар-2024: «20 днів у Маріуполі» став кращим документальним фільмом
Кінотеатр на колесах: жителів Близнюківщини запрошують на перегляд фільмів під зорями
Фільм харківського кіномитця номінований на Оскар
Харківського митця номінували на премію Гільдії режисерів Америки