Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко: шукаємо «донорів» для відновлення Сковородинівки
Харківщина є лідером за зруйнованими в ході війни пам'ятками. Наразі в Харківській області, за даними міністра, в результаті російської агресії пошкоджено 109 пам'яток культурної спадщини.
– Це не випадково, – впевнений Олександр Ткаченко. – Ворог таким чином веде війну проти нашої національно-культурної ідентичності. Адже сам факт існування великої кількості культурних об'єктів на Харківщині свідчить, що це – Україна, з величезним надбанням нашої історії, нашої культури, наших митців.
Як приклад Олександр Ткаченко навів руйнування музейного комплексу в Сковородинівці.
– Ми переконані на всі 100 відсотків – це було зроблено навмисно. Це цинічне знищення культурного об'єкта, і це в рік, коли ми відзначаємо 300 років з дня народження видатного українського філософа Григорія Савича Сковороди. Це військовий злочин, – говорить міністр.
Олександр Ткаченко розповів, що питання про руйнування Сковородинівки порушувалося на засіданні ЮНЕСКО. Зараз для відновлення музейного комплексу шукають прямих закордонних донорів.
– За попередніми даними нам на це потрібні десятки мільйонів гривень, – повідомив міністр. – Спочатку потрібно провести обстеження, щоб вивчити характер руйнувань, потім розробити проєктну документацію, яка дасть точну суму.
Найнагальнішим питанням для збереження постраждалих пам'яток Харківщини є проведення консерваційних робіт, щоб восени вода та коливання температур не спричиняли подальших руйнувань.
– Ми діємо у постійному контакті з Міністерством культури та інформаційної політики щодо збереження культурного надбання, – сказав начальник ХОВА Олег Синєгубов. – У нас абсолютно чітко відпрацьовані алгоритми дій.
Раніше ми писали про те, як був знищений музейний комплекс у Сковородинівці
В Ізюмі відбудовують багатоповерхівку «Полюшко»: будинок зазнав руйнувань на початку війни
На Північній Салтівці планують відновити п’ять зруйнованих багатоповерхівок до кінця року
Відбудову Харківської області обговорили учасники Конгресу в Польщі
Люди потрохи повертаються: як живе Циркунівська громада сьогодні
Громади на зв'язку