Звільнення вагітної: чи має на це право роботодавець
Звільнення вагітних жінок згідно з ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України з ініціативи роботодавця не допускається. Винятком може бути лише повна ліквідації підприємства чи організації, але з обов’язковим працевлаштуванням.
«У Вашому випадку при звільненні у зв’язку із закінченням строку трудового договору роботодавець також повинен обов’язково працевлаштувати Вас», – пояснює директор Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дмитро Перепелиця.
На період працевлаштування за особою зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
«Працевлаштування може бути на цьому ж підприємстві або іншому, згідно з вашою спеціальністю. Але, звісно ж, Ви можете погодитися і на іншу посаду, яка буде вакантною (за іншою кваліфікацією/ спеціальністю)», – підкреслює юрист. До того ж він радить не зловживати таким. «Якщо Вам запропонують посаду (роботу) за вашою спеціальністю, а ви відмовитеся, то така відмова повинна бути аргументованою, а причина – поважною», – радить Дмитро Перепелиця.
Читайте також: Чи можна звільнитися за власним бажанням у період навчальної відпустки
Рада погодила звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора
Президент звільнив начальника Курилівської сільської адміністрації на Харківщині
Новий строк декретної відпустки: що це дає жінці
В Україні звільнять усіх обласних військкомів