Які напої допоможуть перемогти застуду
Напої, причому саме теплі, а не гарячі, чудово справляться з проявами захворювання. Вони зігрівають організм і знімають втому, дають сил, а ще полегшують носове дихання і відходження мокроти, зменшують першіння в горлі і больові відчуття.
Чай з лимоном та медом. На першому місці серед напоїв — неміцний чорний або зелений чай, у який варто додати чайну ложку меду й кілька кружечків лимона. Мед має протизапальну, бактерицидну, потогінну, тонізуючу і зміцнювальну дію, це так званий «енергетик», який «зарядить» ослаблений хворобою організм. А допоможе йому в цьому вітамін С, яким радо поділиться лимон. Головне — додавати і мед, і лимон треба не в окріп, щоб не руйнувались корисні речовини. А ще сам зелений чай теж має противірусні властивості та збільшує активність імунних клітин, і ним можна навіть полоскати горло — це ефективна профілактика застудних захворювань і грипу.
Малиновий чай з квітками липи. Якщо на вашій ділянці росте липа та малина, ви просто зобов’язані в сезон сушити листя і ягоди малини та заготовлювати квітки липи. Восени та взимку чай, який ви будете заварювати з них, допоможе швидше подолати застуду та укріпити імунітет. Якщо ягід малини немає, згодиться й малинове варення.
фото gastronom.ru
Чай з шипшини. Шипшина багата на вітамін С. Щоб приготувати цілющий напій, потрібно подрібнити сухі плоди шипшини (3 ст. л.), перекласти їх у термос, залити їх 0,5 л дуже гарячої води (90 градусів) та залишити на ніч настоюватися. Уранці процідити й пити 0,5 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їди.
Чай з ехінацеї — ще один природний «ключ до здоров’я». Вживання чаю з ехінацеї при перших ознаках застуди допомагає зменшити тяжкість і тривалість хвороби, стимулює захисні функції імунної системи, зменшує біль у горлі та сприяє зниженню високої температури. А щоб користь була максимальною, треба заварювати суху сировину не менш ніж 10 хвилин. Будьте уважними: лікарі не рекомендують пити чай на основі ехінацеї більше ніж два тижні поспіль. На думку деяких дослідників, це може не піти на користь імунній системі організму.
Імбирний чай. Імбир має високі протизапальні властивості, зміцнює імунітет і підвищує працездатність. Крім того, він чудово знімає стрес і повертає хороший настрій. Треба залити окропом 0,5 ч. л. натертого кореня імбиру, за бажанням додати цукор або мед і дрібку чорного меленого перцю. Ще один рецепт: 1 склянку гарячої води змішати з 1 ст. л. меду, 1 ст. л. соку лимона, 0,5 ч. л. подрібненого імбирного кореня і дрібкою кориці.
фото zavarka.life
Чай з шавлії та чебрецю. Такий напій має сильні протизапальні властивості, стимулюватиме імунну систему, допоможе знизити температуру і швидко «поставить на ноги». Дуже ефективний у лікуванні грипу та ангіни. Для приготування напою треба з’єднати 0,5 ст. л. чебрецю і стільки ж шавлії, заварити окропом, настоювати 10 хвилин.
Ромашковий чай. Ромашка сама собою має протизапальні властивості, а якщо додати до неї липу та мед, це посилить корисний ефект. Треба взяти по 1 ч. л. квіток ромашки і квіток липи, заварити 1 склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Пити по 1/3 склянки 3 рази на день до їди. Можна додати мед.
Як подбати про імунітет восени: даємо поради та розвінчуємо міфи
Агресивна дрібнота: що робити, якщо покусала мошка
Фітофтора томатів: як боротися підручними засобами
Попелиця на городі: як позбутися небажаної гості підручними засобами