Як виписати з домової книги родича, якщо він з вами не живе
Як діяти в цій ситуації, розповіла Ірина Потоцька, начальник відділу представництва Міловського МЦ Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях.
Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі, якщо він відсутній без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Щоб отримати рішення про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, потрібно звернутись до суду та зібрати необхідні документи. Це повинні бути: копія паспорта та копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) позивача; копія свідоцтва про право на спадщину; копія витягу про реєстрацію права власності; копія технічного паспорта на будинок; копія домової книги; довідка про склад сім’ї; акт обстеження житлового приміщення; акт обстеження матеріально-побутових умов; довідка місцевої ради щодо відмови зняття з реєстрації місця проживання відповідача.
За детальною консультацією з конкретних ситуацій можна звертатись на гарячу лінію Безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 або до Третього харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 3 поверх.
Читайте також: Як голосувати, якщо в тебе ID-паспорт

Пироги на передову: як жителька Богодухівської громади підтримує захисників
Допомога на поховання – 2025: хто має право та як отримати
В Ізюмі відкрили пункт підтримки переселенців: які послуги доступні
У Харкові 60 підприємств отримали бронеплівку для захисту вікон