Як відіпрати кухонні рушники: тільки ефективні засоби
Почнемо з простого прання
Ті, хто не хоче надто заморочуватися, може скористатися перевіреним часом спеціалізованим засобом: господарським милом.
Фото: mytovar.ru
Воно допоможе позбутися різних плям, у тому числі й жирних, і на кольоровій, і на білій тканині. Можна просто натерти рушники милом, залишити приблизно на півгодини, а потім попрати їх. А можна вдатися до радікальнішого способу: ті самі рушники, тільки рясно натерті, покласти в поліетиленовий пакет, закрити його й залишити так на ніч. Після цього потрібно добре випрати і прополоскати вироби.
Можна також використати для прання кухонних рушників кухонні ж засоби. От, приміром, сіль.
Фото: 1000listnik.ru
Щоб видалити плями від кави або томатів з білих і кольорових рушників, слід приготувати сольовий розчин (1 ст. л. солі на 1 л води), занурити в нього забруднену білизну й залишити так на годину. Потім прати як зазвичай. А щоб позбутися слідів червоного вина, знадобиться вже дуже насичений розчин, у якому потрібно замочити і прати рушник, а вже після цього ще й випрати його з порошком.
Лимонна кислота допоможе прибрати плямами від буряку та помідорів. Порядок дій такий: спочатку під струменем гарячої води попрати рушник господарським милом, потім трохи його відтиснути, а після цього насипати на плями лимонну кислоту й залишити так на 5 хвилин. Після цього рушник потрібно просто сполоснути. А щоб вивести застарілі плями різного походження, лимонною кислотою потрібно протерти все забруднене місце, залишаємо рушник на годину, а потім прополоскати.
А от «родич» лимонної кислоти, оцет, впорається з плямами, які встигли утворитися від цвілі. Для цього потрібно замочити рушник в оцтовому розчині 5–9 % на 5–10 хвилин, а потім ретельно прополоскати.
Фото: agro-ukraine.com
І, нарешті, згадаємо: те, що змиває бруд з посуду, може видалити плями з рушників. Тобто скористаємося засобом для миття посуди. Потрібно нанести його на пляму й залишити так на добу. Після цього рушник слід випрати.
«Важка артилерія»
Спочатку — як обійтися хімією «малого калібру».
Видалити застарілі плями різного походження і взагалі бруд допоможе розчин перекису водню — 2 ст. л. на 1 л теплої води. Рушники потрібно замочити в ньому на 5–8 годин (зручно — на ніч). Якщо тримати довше, тканина може «полізти». Після цього рушники слід випрати.
Фото: lyalyuk.com.ua
Стане у пригоді й нашатирний спирт. Щоб вивести плями від чаю і кави, потрібно на годину замочити брудний рушник у розчині з нашатирю й води (1:1), а потім випрати. Плями від чаю можна відіпрати, використавши таким самим чином суміш нашатирю і гліцерину (1:4).
Якщо це не допоможе, доведеться вдатися до більш складних способів.
Отже, розпочнемо. Рушники потрібно покласти у велику миску (таз) і залити окропом з додаванням 3 ст. л. прального порошку, 3 ст. л. харчової соди, 3 ст. л. олії і 3 ст. л. відбілювача для білизни. Залишити на ніч, а вранці випрати у пральній машинці, виставивши режим швидкого прання, або руками.
Другий спосіб: у відро з окропом додати 2 ст. л. олії, 2 ст. ложки сухого відбілювача й неповну склянку прального порошку (краще призначеного для пральної машини-автомата, тоді буде менше піни). Опустити в цей розчин брудні рушники й залишити до повного охолодження. Потім прополоскати.
Фото: thewom.ru
Ще один спосіб, який позбавить рушники фруктових, овочевих, кавових і чайних плям, слідів туші або помади. Він передбачає кип’ятіння, без якого багато хто з господинь не уявляє справжнього прання білизни.
Фото: womans7.com
У велику емальовану каструлю слід всипати жменю кальцинованої соди. Натерти на грубій тертці брусок господарського мила, додати до соди й перемішати. Залити каструлю водою до половини й помішувати рідину палицею або щипцями для білизни доти, доки мило й сода не розчиняться повністю. Після цього занурити в рідину брудні рушники й поставити каструлю на плиту. Довести до кипіння, зменшити вогонь до мінімуму й дати рушникам покипіти близько чверті години. Після цього рушники потрібно випрати в машинці з білизною або вручну та прополоскати.
Якщо вирішили скористатися білизною…
Не рекомендується намагатися відіпрати цим засобом плями з кольорових речей. Бруд відійде, але колір буде втрачено назавжди.
Не слід розводити відбілювач у гарячій воді: це не поліпшить ефективності дії речовини, зате згубно позначиться на міцності тканини.
Не варто користуватися давно відкритою білизною (до півроку тому). Хімічна ефективність такого продукту знижується.