Як малозабезпечена родина може отримати фінансову допомогу
Як розповіла фахівець Близнюківського бюро правової допомоги Людмила Тищенко, фінансова підтримка надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче прожиткового мінімуму, станом на 01.09.2019 це – 2007 грн для працездатних осіб. Ураховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інше.
Фахівець зазначила, що соціальну допомогу оформлює управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації малозабезпеченої родини. Проте вона може призначатися й виплачуватися за місцем фактичного проживання родини, але за умови подання довідок про склад сім’ї та про неотримання цієї допомоги в органах соціального захисту за місцем реєстрації. Рішення приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яке проводиться соціальними інспекторами управління соціального захисту населення. Складається акт за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Необхідні документи: заява; довідка про склад сім’ї; документ, що посвідчує особу; довідка про наявність та розмір земельної ділянки (паю); довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (ООС); декларація про доходи та майно (на підставі довідки про дохід кожного члена сім’ї).
У декларацію про доходи не включаються: державна допомога по малозабезпеченості, субсидія на оплату послуг ЖКГ, сплачені членами сім’ї аліменти, а також грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в АТО (ООС).
Грошова допомога по малозабезпеченості в 2019 році надається терміном на шість місяців, – говорить Людмила Тищенко. – Далі право на її отримання має бути підтверджено. Одиноким особам, які досягли 65-річного віку і не мають інших джерел існування, фінансова допомога може бути призначена довічно.
Читайте також: Чи має право на спадок цивільна дружина
Допомога для ВПО: про які зміни у складі сім’ї необхідно повідомляти
Виплати для ВПО затримуються: чому так відбувається та куди звертатися
У Харкові подовжили виплату компенсацій за програмою «Прихисток»: подробиці
У Харкові шириться фейк про можливість отримати 5 тисяч гривень: подробиці