Вода з-під макаронів: що з нею можна робити
Добриво для квітів
Макаронна вода – чудове добриво для рослин завдяки великій кількості розчинених у ній вітамінів і мінералів. Достатньо один раз на місяць поливати кімнатні рослини остиглим макаронним відваром, і листя буде сильним і красивим, а цвітіння – пишним. Щоправда, слід дотримуватися головного правила при використанні такої води: у ній не повинно бути солі!
Для приготування їжі
Макаронну воду можна використовувати замість звичайної води для приготування різних страв. Наприклад, на макаронному відварі можна приготувати соус для тих самих макаронів, можна тушкувати овочі, зварити рис, приготувати тісто не тільки для млинців, оладок або піци (прісне), а й дріжджове, для домашнього хліба. Крохмаль зробить тісто більш легким і м’яким і додасть йому нового смаку. Навіть бобові – квасолю, горох, сочевицю – можна замочити в макаронній воді, смак готової страви буде набагато цікавішим.
Засіб для миття посуду
Макаронна вода (точніше, крохмаль, який у ній міститься) – чудовий натуральний засіб для чищення. Вона розчиняє бруд і жир на посуді (тарілках, каструлях і сковорідках), потрібно просто залити їх рідиною і дати трохи постояти, а потім промити під проточною водою.
Косметичні процедури
Макаронну воду, тільки не солону, можна використовувати у масках для волосся і ванночках для ніг. У першому випадку волосся стане більш блискучим і м’яким. Для проведення процедури треба просто намочити волосся цією рідиною, потримати 10 хвилин, потім помити шампунем, як зазвичай. Крім того, таку воду можна використовувати як ополіскувач після миття голови. Ванночка для ніг робиться так: макаронний відвар охолодити або нагріти до кімнатної температури, опустити в нього ноги, потримати кілька хвилин, потім просто витерти рушником.
Для дитячої творчості
З такої води вийде відмінне тісто для ліплення. У миску вилити 250 г теплої води з-під макаронів, додати 2 склянки борошна, 1 склянку дрібної солі та замісити нелипке тісто. Виліпити фігурки й запікати в розігрітій до 80 градусів духовці протягом двох годин.
Коли та як потрібно обрізати хризантеми: як провести правильно останні роботи на клумбі
Куркума: як приготувати напої з природним антибіотиком у сезон застуд
Як зробити грілку з «гуманітарки»
Як підготувати дерев’яні вікна до зими: способи та корисні поради