Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Традиційні великодній баранчик і паски

20.04.2019 11:15
Фото: radiotrek.rv.ua
Фото: radiotrek.rv.ua
На Великдень традиційно випікають або готують із сиру великодніх баранчиків і паски.

І хоча чи не кожна господиня має свій «коронний» рецепт, спробувати приготувати щось новеньке ніколи не завадить. Тож пропонуємо перевірені часом і досвідом рецепти таких традиційних страв.  

 

Солодкий великодній баранчик

Фото: ridna.ua

180 г борошна; 4 яйця; 200 г цукрової пудри; 1 пакетик ванільного цукру; 60 г гарячого молока; вершкове масло; лимонна цедра. Для помадки: 200 г цукрової пудри; 1 яєчний білок; лимонний сік.

Відділити білки від жовтків, жовтки розтерти з цукром, влити молоко і все збити. Помішуючи, всипати цедру, ванільний цукор і просіяне борошно. Білки збити на круту піну з дрібкою солі, влити в жовткову масу й обережно перемішати. Форму ретельно змастити і притрусити борошном, влити тісто і випікати при 180 градусах протягом 30 хвилин. Вистудити, не виймаючи з форми. Приготувати помадку: білок розтерти із цукрової пудрою і лимонним соком до отримання однорідної еластичної білої маси. Охолодженого баранчика витягнути з форми і полити помадкою.

 

Сирна паска

 

 Фото: levik-sweet.com.ua

2 л молока; 1 л сметани; 10 яєць; 400 г вершкового масла; 2 склянки цукру; 1 склянка чищених волоських горіхів. Крем: 2 столові ложки какао; 1 столова ложка молока; 2 столові ложки цукру.

Змішати молоко, сметану та яйця, відтопити, як сир, зцідити сироватку.

Додати м’яке, але не розтоплене масло, цукор і горіхи, ретельно перемішати. Щоб надати форму, викласти масу на марлю, якої вистелено друшляк, і — на холод. Тим часом приготувати крем: змішати какао з цукром, додати до молока й довести до кипіння. Охолодити й залити готову паску.

 

 Паска прабабусі Вероніки

Фото: izvestia.kiev.ua

На 2 кг борошна: 12 яєць; 3 склянки цукру; 200 г вершкового масла (справжнього!); 120 г олії; 300 мл молока; сіль, ваніль, родзинки, дріжджі.

Увага! Борошно обов’язково слід просіяти! І пам’ятайте: тісто — будь-яке, а тим більше пасхальне — любить тишу, тепло і гарний настрій.

«Підбити» дріжджі (1 столова ложка ледь теплого молока, дріжджі, 1 чайна ложка цукру). Коли вони підійдуть, додати їх до теплої опари. Щоб її зробити, 3 столові ложки борошна обдати окропом і швидко розмішати, щоб не було грудочок. Додати ще трохи теплого молока, 2 склянки борошна й залишити, щоб опара підійшла. Тоді покласти збиті з цукром яйця, олію та вершкове масло (його слід попередньо розтопити) і знову залишити підходити. Коли підійде ця маса, починається найскладніше: поступово додаючи борошно, почати вимішувати тісто. Місити його доти, поки воно не почне відставати від стінок посудини й рук (зазвичай ця процедура займає годину), не забути додати родзинки та ваніль. Знову поставити тісто підходити — воно має збільшитися в об’ємі втричі. Поки тісто підходить, слід приготувати піч і форми – вони мають бути теплими. Авторка рецепта їх нічим не змащує і нічим не посипає — тісто досить жирне, щоб паски легко виймалися. Тісто, що підійшло, порозкладати до теплих форм, заповнюючи їх на третину, і залишити ще трохи підійти. Потім поставити в теплу духовку. Пекти при середній температурі, як будь-яке дріжджове тісто, перевіряючи дерев’яною паличкою. Вийняти, витягти з форми, дати охолонути під рушником, прикрасити за власним бажанням.

Автор:
Зоя Голіусова

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися