Руки терпнуть — яка причина і чим зарадити
Терпнути руки можуть через такі серйозні причини, як хвороби ендокринної системи; травми суглобів; запальні процеси в суглобах; поліневропатія; остеохондроз шийного відділу хребта; хвороба Рейно; карпальний тунельний синдром.
Легке оніміння або поколювання, якщо не вжити жодних заходів, з часом може перерости в сильні болі, а якщо воно викликано шийним остеохондрозом, то може дійти до інсульту. Тож варто звернутися до лікаря і визначити причину негараздів.
Що ж робити, якщо руки терпнуть? Щоденно їсти продукти з великим вмістом заліза та вітаміну Е: рибу, яйця, молоко та сир; з рослинних — петрушку, селеру, пшеницю, квасолю. З’їдайте щодня потроху меду (якщо на нього, звичайно, немає алергії). Допоможе також спеціальна гімнастика, щадний масаж рук.
Корисними будуть контрастні ванни. Наберіть у дві ємності гарячу й холодну воду. По черзі опускайте кисті рук то в холодну (з неї починайте), то в гарячу воду. За один підхід руки мають побувати по 5 разів у кожній ємності. Після цього розітріть руки скипидарною маззю і надіньте теплі рукавички. Повторюйте процедуру двічі на добу.
Є й інші засоби боротьби з онімінням рук, наведемо деякі з них.
Солоні огірки. Подрібніть 3 солоні (не мариновані!) огірочки і 3 маленькі гострі перчики, залийте 0,5 л горілки й залиште на 7 днів у темному місці, потім процідіть. Застосовувати для розтирання рук.
Гарбуз. Зваріть гарбузову кашу. Накладіть на руки від плеча до кінчиків пальців, закріпіть водонепроникним матеріалом і утепліть вовняним шарфом. Процедуру повторюйте протягом тижня. Зварену кашу можна використовувати кілька разів, підігрівши її перед застосуванням.
Сіль і нашатир. Для розтирання суглобів рук, що терпнуть, приготуйте розчин з 50 мл нашатирю, 1 ст. д. крупної солі, 10 г камфорного спирту та 1 л води.
Селера й петрушка. 1 кг петрушки, 1 кг селери та 2 лимони прокрутіть через м’ясорубку. Додайте 1 склянку меду. Все ретельно розмішайте. Їжте 1 раз у день 3 ст. л. натщесерце.
Бурячиння. Наповніть буряковим бадиллям каструлю, залийте її повністю водою. Доведіть до кипіння і варіть хвилин 20. Залиште для настоювання під цупкою тканиною (ковдрою, рушником тощо). Після остигання відвар бурякової гички пийте чотири рази на день перед їдою по 100–150 мл.
І наостанок повторимо, що будь-які неполадки в роботі нашого організму потребують консультації у спеціаліста, а самолікування може стати причиною ускладнення хвороби.