Птиця після забою: поради щодо обскубування
Курей та індиків общипують після забою. Качку й гусака витримують 2 години, потім скубуть.
Общипувати можна як вручну, так і за допомогою механічних пристроїв. Найпростішим і доступним вважають сухий метод. Черговість видалення пір’я: першими видаляють пір’я з хвоста і крил, далі — з грудки, спинки, і в останню чергу — з лапок. Робити це потрібно акуратно, зберігаючи цілісність шкіри. Обскубавши птицю, слід зняти залишки оперення за допомогою ножа та обсмалити тушку полум’ям.
Вважається, що пір’я легше прибирається, якщо вдатися до гарячого способу общипування. Перед початком процесу потрібно підготувати гарячу воду температурою близько 75º. Тушку опустити у воду на кілька хвилин, і після цього скубти — порядок аналогічний до наведеного вище.
Далі — способи, до яких вдаються досвідчені господарі, щоб полегшити роботу з общипування.
Нагріти духовку до 40–50 °С, а потім вимкнути. Намочити в тазу тканину, злегка віджати, щоб не стікала вода, загорнути в неї тушку і покласти на решітку в розігріту духовку на 10–15 хвилин. Потім витягнути і скубти.
Коли забивається птиця, залишити шийку якомога довшу. Вставити в неї тонкий шланг і накачати в тушку повітря велосипедним насосом. Коли вона роздується, шланг витягнути, а шийку зав’язати ниткою так, щоб не випустити повітря. Пух і перо далі відділяться без проблем.
Перед общипуванням ввести розтруб насоса у простір між шкірою і шиєю птиці. Затиснути, щоб повітря не виходило, і накачувати доти, доки пір’я на крилах не підніметься. Тоді негайно припинити накачування, інакше лопне шкіра. Акуратно вийнявши розтруб, зав’язати горловину мотузкою, щоб повітря не встигло вийти. Змочивши шматок натуральної тканини (можна взяти марлю, складену в кілька разів) холодною водою, прикласти її до тушки і пропрасовують праскою. При цьому бажано скористатися режимом «пар». Як тільки тканина почне підсихати, зняти її — і можна общипувати. Якщо виникають труднощі з видаленням пір’я, процес відпарювання повторити.
Як доглядати за малиною після плодоношення
СТОВ «Гусарівське» помалу відроджується: обзавелося птаством, примножує дійну череду
Мор риби на Харківщині: в екоінспекції розповіли, скільки риби загинуло
Масовий мор риби на Харківщині: прокуратура розпочала розслідування