Купіть ялинку в горщику — і новорічне деревце, і на ділянку висадите
Як тільки ви купили живу новорічну ялинку в контейнері (ящику, горщику тощо), потрібно подбати про правильне її розташування. Деревце слід поставити в найбільш прохолодне місце в будинку подалі від батарей, обігрівачів тощо. Також стежте за тим, щоб на новорічну ялинку в горщику не потрапляли прямі сонячні промені.
Якнайшвидше після Нового року приберіть з деревця святкові прикраси й забезпечте правильні умови утримання.
Фото: lady-advance.com
Кімната, де встановлено ялинку, повинна мати достатній рівень вологості, адже хвойники — уродженці лісу, де часто зустрічаються болота й довго лежить сніг на поверхні ґрунту. Щоб вологість була вищою, обприскуйте рослину з пульверизатора, плюс установіть у кімнаті ємність з водою.
Землю під рослиною потрібно поливати, але помірно. Коренева система хвойних не любить ні пересихання ґрунту, ні його перезволоження. Тому ідеальний режим поливу — 1–2 рази на тиждень.
Фото: botanichka.ru
Буває, що хвойне в горщику раптово починає активно рости. Не радійте – це не надто добре. При інтенсивному зростанні новорічного деревця просто в горщику його коренева система може ослабнути, а ослаблення коренів послабить імунітет рослини. Адже корінню в контейнері стає тісно, рости нікуди. Така, здавалося б, аномалія легко пояснюється – доки ялинку не купили, її тримали у прохолоді, а коли придбали і принесли у приміщення, трапилося різке підвищення температури. От ваша домашня ялинка й вирішила, що почалася весна, і їй час прокидатися. Не ризикуйте — перемістіть рослину в прохолодніше місце (на балкон або холодне підвіконня) або хоча б відкривайте вікна частіше в тій кімнаті, де вона стоїть. Але стежте за температурою все ж таки ґрунт перемерзати не повинен. До речі, утримання у прохолоді допоможе також уникнути опадання хвойних голок, і як наслідок — загибелі деревця.
Фото: narodna-pravda.ua
Пересадити домашню ялинку з горщика у відкритий ґрунт, звичайно ж, потрібно максимально швидко, але — зима, мороз, сніг… Проте за першої нагоди не ґайте часу й висаджуйте свою новорічну ялинку на простори саду. Це зробити можна при зимових відлигах, коли земля хоч трішечки відтане, до такої міри, що її можна буде розколупати лопатою.
Подальший догляд за колишньою кімнатною рослиною — ялиною здійснюється за всіма правилами догляду за хвойними.
У Харкові на станції метро встановили новорічну ялинку (фото)
Інсталяцій на Новий рік у Харкові буде якнайбільше — Терехов
Центр Харкова почали прикрашати до Нового року та Різдва (фото)
Китайський Новий рік: традиції та святкування року Дракона