Каланхое — багатопрофільний лікар
У природі налічується майже дві сотні видів каланхое, більшою чи меншою мірою вони всі лікувальні, але вважають, що всіма цінними властивостями володіє каланхое пірчасте. Стебла та пероподібне листя рослини мають насичений темно-зелений колір і щільну, соковиту, м’ясисту структуру.
Пропонуємо неповний перелік недуг, з якими допоможе впоратися ця домашня квітка: опіки та обмороження; гнійні запалення; риніти; простудні захворювання; грипозні стани; кровотечі; гострий біль; свищі; панарицій; екзема; судинні патології, обумовлені впливом «шкідливого» холестерину; жовчнокам’яна хвороба.
Навіть якщо просто взяти промитий листочок рослини, пожувати його і проковтнути, то через 20 хвилин додоються сили: каланхое поліпшує мозкову й фізичну активність.
Але в лікувальних цілях широко застосовують сік кімнатної доктора. Проте, щоб отримати максимальний лікувальний ефект, його треба «добувати» за правилами. З рослини слід обірвати великі зелені листки й покласти їх у темне прохолодне місце (2–8 градусів) на 4–5 днів. Потім подрібнити заготовану сировину і загорнувши в марлю, віджати сік. Його також необхідно помістити у прохолоду (до 10 градусів), де витримати дві доби. Перед застосуванням процідити. Цілющу рідину навіть можна законсервувати, (обов’язково у стерилізовані банки!). Заготований засіб чудово зберігається в холодильнику до 12 місяців.
Свіжий або консервований сік використовувати як зовнішній засіб, зокрема для компресів і примочок. При стоматиті, запаленні ясен слід втирати його в ясна тричі на день. Крім цього, рекомендують обполіскувати ротову порожнину розведеним теплою водою соком. Таких процедур повинно бути як мінімум шість.
А от звичайне закапування носа потребує розбавленого соку: розбавити його кип’яченою водою (1:2) і капати по 2 краплі в кожну ніздрю.
Як будь-який засіб, каланхое має і свої протипоказання для вживання. Не рекомендується використовувати його в разі індивідуальної непереносимості, вагітним, матерям-годувальницям і маленьким діткам.
Не варто перевищувати рекомендованих доз, зловживати засобами з каланхое. Печія, діарея, висипання, печіння в місці нанесення можуть сигналізувати про передозування або алергію, тоді слід негайно припинити застосовування препарату.
І пам’ятаємо: перед тим, як почати лікувальні заходи, варто проконсультуватися з лікарем.
Як подбати про імунітет восени: даємо поради та розвінчуємо міфи
Агресивна дрібнота: що робити, якщо покусала мошка
Фітофтора томатів: як боротися підручними засобами
Попелиця на городі: як позбутися небажаної гості підручними засобами