Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Інвестор Сергій Токарєв про просвітницьку місію арт-проекту «Наука – це вона»

Promo
28.10.2021 16:40
У червні 2021 року відбулася презентація освітньої ініціативи «Наука – це вона», яка розповідає про дванадцятьох українських жінок-вчених.

Це дочірній проект організації STEM is FEM, створений за підтримки UN Women та UNICEF. Одним із його засновників став IT-інвестор та підприємець Сергій Токарєв. Він розповів, для чого створювалася художня виставка, про її популярність у Європі та плани полетіти за океан.

Про місію проекту

Мета “Наука – це вона” – надихнути дівчат, які хотіли б вибрати технічні спеціальності для своєї подальшої кар’єри. У сфері STEM, на думку організаторів, має вкоренитися гендерна рівність, і арт-виставка допоможе зруйнувати стереотип про те, що жінки не можуть досягти успіхів у науковому середовищі.

Як зізнається Сергій Токарєв, ідея проекту виникла спонтанно. Разом із командою STEM is FEM вони провели опитування на тему: «Як багато жінок-науковців ви знаєте?». На жаль, їхні імена відомі публіці незаслужено мало, і виправити такий несправедливий стан справ вирішили за допомогою освіти.

Щоб реалізувати задум, обрали формат мистецької виставки. В її основу лягли історії про життя та заслуги дванадцяти сучасних жінок-вчених 20-21 століть: біологів, хіміків, генетиків, математиків, орнітологів та ін. Усі вони родом з України, а головне – можуть стати гарним прикладом для наслідування серед молоді.

Для експозиції ілюстратори намалювали картини, на яких було зображено героїнь проекту в оточенні об’єктів, пов’язаних із їх родом діяльності. До портретів потрібно було придумати підписи, і підхід до їхнього створення обрали нестандартний – серед дівчат провели конкурс есе, а найкращі художні тексти стали частиною виставки, розповів Сергій Токарєв.

Успіх в Україні та за кордоном

Розширення географії “Наука – це вона” проходило стрімко. Після презентації у Києві експозиція поїхала в інші міста: Запоріжжя, Львів, Полтаву, Маріуполь, Кривий Ріг, Хмельницький. Нею зацікавилося багато навчальних закладів України: від вузів до бібліотек. Тому їм розіслали безкоштовні екземпляри, щоб виставка могла подорожувати країною самостійно та надихати якнайбільше дівчат на вивчення науки.

Набувши широкого розголосу на батьківщині, проект вирушив у тур Європою. Перша презентація іноземною мовою відбулася у Німеччині в рамках наукової конференції «Дні України у Берліні та Бранденбурзі». Також Сергій Токарєв повідомив, що 26 жовтня відбудеться показ у Бельгії, а слідом – у Нідерландах та Великій Британії. Уточнюється дата івента у Болгарії. Усі виставки за кордоном проводяться за підтримки українських посольств.

Варто зазначити, що заходи «Наука — це вона» торкаються представників інших сфер діяльності, зокрема гуманітарних. У проекті змогли взяти участь студентки вишів зі Львова та Софії, які навчаються на перекладачів. Вони об’єднали свої знання в рамках міжнародного проекту «Українсько-болгарська перекладацька майстерня» та представили есе про героїнь експозиції болгарською мовою.

2022 року показ «Наука — це вона» відбудеться у Франції, у залі штаб-квартири ЮНЕСКО, ділиться планами Сергій Токарєв. Більше того, виставку покажуть у Сполучених Штатах під час дискусійної панелі про роль жінок у світі STEM.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися