Готуємо власноруч гель з алое вера
М’якоть алое має в’язкі, антибактеріальні та зволожувальні властивості, які при нанесенні засобів на шкіру сприяють її регенерації. Гель з листя алое допоможе позбутися шкірних захворювань (вугрової висипки, пігментних плям, подразнень), опіків, тому його часто можна побачити у складі магазинних засобів з догляду за шкірою.
Але якщо маєте проблеми зі шкірою обличчя, не поспішайте бігти в магазин і витрачати кошти. Якщо алое вера росте на вашому підвіконні, ви можете приготувати корисний засіб у домашніх умовах. Причому можна використовувати чистий гель алое вера — а можна змішувати його з іншими інгредієнтами. Нижче — прості рецепти з догляду за шкірою на основі гелю алое.
Спосіб перший
Знадобляться: алое вера – 3 листки, лимонний сік – 1 ст. л. (10 мл), олія зародків пшениці – 1 ст. л. (10 мл).
Для отримання гелю алое краще за все брати рослини віком 2–3 роки. Перед приготуванням гелю треба поливати рослину щодня протягом п’яти днів, завдяки цьому гель буде найкращої якості.
Треба відрізати три листки (або стільки, скільки необхідно) та поставити їх під кутом 45 градусів, щоб стекла жовта рідка речовина — вона підходить не всім. Потім зрізати з кінчиків листків приблизно 5 см — ця частина не потрібна, а також обрізати тонку шкірку збоку. Розрізати кожне стебло ножем і за допомогою ложки або шпателя дістати гель і покласти в миску. Додати лимонний сік і олію зародків пшениці, збити блендером або іншим зручним способом, поки не вийде білий густий крем. Вилити в підходящу ємність, накрити кришкою і зберігати в холодильнику протягом місяця.
фото shpilki.net
Спосіб другий
Знадобляться: м’якоть алое вера – 0,5 склянки, лимонна кислота – 1/8 ч. л., вітамін Е рідкий – 0,5 ч. л., кокосова олія – 1 ч. л.
Покласти всі інгредієнти в блендер і змішати до однорідної суміші. Потім перекласти масу в контейнер і щільно закрити кришкою. Гель можна зберігати в холодильнику не довше ніж 1 місяць.
Такий гель чудово допомагає при опіках і шкірних проблемах (включаючи запалення), він добре охолоджує і зволожує шкіру. Також його можна використовувати як основний інгредієнт для приготування інших косметичних засобів, додаючи, приміром, ефірні олії.
Головна перевага цього натурального продукту полягає в тому, що його можна використовувати щодня для догляду за шкірою задля різних
цілей:
– очищення, зволоження і регенерації шкіри;
– очищення забитих пор;
– запобігання різним видам акне;
– заспокоєння подразнення і запалення;
– зменшення плям, шрамів і пухирів;
– запобігання появі прищів, чорних цяток і вугрів;
– зниження негативного впливу сонячних променів;
– заспокоєння опіків;
– запобігання і зменшення розтяжок на шкірі;
– зменшення свербіння і лущення, пов’язаних із себорейним дерматитом і псоріазом;
– запобігання передчасному старінню;
– приведення шкіри в тонус та її зміцнення;
– зменшення бактерій;
– лікування сухості та розтріскування п’ят.
Коли та як потрібно обрізати хризантеми: як провести правильно останні роботи на клумбі
Куркума: як приготувати напої з природним антибіотиком у сезон застуд
Як зробити грілку з «гуманітарки»
Як підготувати дерев’яні вікна до зими: способи та корисні поради