Готуємо парник до нового сезону
Каркас
Якщо парник плівковий і планується «роздягати» його на зимовий період, то зміцнення каркаса можна буде робити вже навесні, під час накриття конструкції. Якщо ж парник скляний, то зміцнити каркас необхідно перед зимовими снігопадами, інакше він може й не пережити зиму.
Обробку проводити просто. Для цього після обприскування і обкурювання простору і ґрунту всередині парника необхідно побілити тримальну конструкцію щойно погашеним вапном. Використовувати можна і густий розчин хлорного вапна, який готується з розрахунку 2 кг вапна і 100 г мідного купоросу на відро чистої води. Дезінфекцію дерев’яного каркаса найкраще проводити розчином мідного купоросу (5–10 %). Металеві та ПВХ каркаси можна просто помити окропом з оцтом.
Фото: dachadecor.ru
Крім того, якщо парник — з полікарбонату і з металевим профілем, то він може просто не витримати снігового навантаження. А тому, щоб підстрахуватися, потрібно поставити два Т-подібні стояки — це можуть бути два нетовсті невеликі бервенця, які підтримують брусок, а він у свою чергу — парниковий профіль. На ґрунті дерев’яну опору можна уперти в цеглу або відрізок старої дошки, у верхній же частині — у каркас парника, тільки влаштувавши для опори більш правильну «платформу», наприклад, з тієї ж дошки, щоб опора не зірвалася.
Плівка
Далі слід почистити і продезінфікувати накриття, тобто саму плівку. Її потрібно зняти на зиму, адже навіть пошкоджену в деяких місцях її ще можна буде використати. Але на період низьких температур покриття залишати не можна — неміцний матеріал просто перетвориться на лахміття.
Фото: gregorkon.wordpress.com
Плівку слід зняти з каркаса і розгорнути надворі, після чого обробити сильним напором чистої води зі шланга та очистити мильним розчином. Для очищення стільникового полікарбонату підійде розчин марганцівки..
Далі потрібно обробити покриття мідним купоросом. Очищене покриття слід добре просушити, акуратно згорнути і зберігати в сухому темному закритому приміщенні до весни.
Скло
Якщо покриття парника скляне, роботи буде більше. Потрібно буде добре промити мильним розчином скла, рами і місця стиків жорсткою щіткою з використанням сильного напору чистої води. Причому провести цю процедуру потрібно і всередині теплиці, і зовні.
Фото: botanichka.ru
Потім парник знову ополоснути і просушити, всі щілини і стики покриття якісно замазати.
Після цього скла потрібно продезінфікувати слабким розчином марганцівки.
А ще бажано звернути увагу на ті непримітні ділянки у скляному покритті парника, де накопичується бруд і рослинні залишки. Саме тому спочатку скла краще обробити сильним струменем зі шланга, особливо місця стиків, а потім — вручну, і знову змити бруд зі шланга. Крім того, потрібно змінити на нові розбиті й пошкоджені скла парника, а рами — добре загерметизувати замазкою.
Сніг піде на користь
Якщо парник залишиться на зиму «розпакованим», це добре — сніг дасть всю необхідну вологу майбутньому врожаю. Якщо покриття на зиму не знімалося, то перший сніг потрібно буде накидати і всередину нього.
Фото: garden-zoo.ru
Так земля не промерзне занадто глибоко, а навесні цей сніг розтане набагато раніше, ніж той, що зовні.
Як зробити грілку з «гуманітарки»
Як підготувати дерев’яні вікна до зими: способи та корисні поради
П’ять правил осіннього обрізання троянд: як забезпечити пишне цвітіння наступного року
Як перевести пластикові вікна на зимовий режим