Цілющі властивості хвойних, або Чому корисно гуляти бором
Виявлено, що ялиновий запах — чудовий психостимулятор. Народна медицина здавна використовує ялинкову хвою як сечогінне, потогінне, жовчогінне та знеболювальне, вона має тонізуючу та протизапальну дію. Пари водного відвару ялинкових бруньок — надійний дезинфікувальний засіб, а подрібнена суха смола та мазь зі смоли зі свинячим салом лікують гнійничкові рани та виразки. Настій ялинкової кори п’ють при серцевих захворюваннях, а хвойні ванни корисні для хворих суглобів.
Щодо сосни, то в її ефірній олії містяться фітонциди, здатні впоратися навіть з туберкульозною паличкою. У сучасній медицині застосовують препарати на основі екстракту сосни як дезинфікувальне та сечогінне. Ними лікують захворювання нирок і невралгію, вітамінну недостатність і хвороби шкіри, ревматичні болі. Соснова олія дуже ефективна при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
І, звичайно, пропонуємо рецепти деяких з цих цілющих засобів.
Фото: goodhouse.com.ua
Сосновий відвар проти лишаїв і екземи. 1 ст. л. хвої і кінчиків молодих пагонів сосни, по 0,5 ст. л. кінського щавлю, трави пасльону, листя лісової суниці, 1 ст. л. трави звіробою подрібнити, змішати. Залити 1 ст. л. цієї суміші 1 склянкою холодної води, настоювати 2–3 годин, потім прокип’ятити, залишити до повного охолодження, після чого процідити. Змочити у відварі тканину і використати її для компресу на уражені ділянки.
Відвар трав при бронхіальній астмі, кашлюку і бронхоектазії. Взяти порівну соснові бруньки, листя подорожника, листя мати-й-мачухи, подрібнити. Залити 4 ч. л. отриманої суміші 1 склянкою холодної води і настоювати 2 години. Потім поставити на вогонь, довести до кипіння і кип’ятити 5 хвилин, відставити посудину із сумішшю на 15 хвилин, після чого процідити. Розділити отриманий об’єм на 3 частини й випити протягом дня.
Відвар ялинової хвої використовують як сечогінне. 1 ч. л. хвої залити 1 склянкою окропу, настоювати 30 хвилин, процідити і приймати по 1 ст. л. 2–3 рази на день.
Вітамінний засіб. Ялинові бруньки, зібрані в кінці весни, вимити, подрібнити й залити водою 1:4. Довести до кипіння і тримати на слабкому вогні 15 хвилин. Процідити, дати охолонути і знову процідити через цупкішу тканину. Приймати по 0,25 склянки 3 рази на день. Для тривалого зберігання додати мед (1:1) і потримати суміш до його розчинення на водяній бані або на дуже слабкому вогні. Зберігати щільно закритим у прохолодному темному місці. Приймати перед їдою по 1 ч. л. тричі на день.
Як витягти скалку: слушна порада для дітей і дорослих
Як захисникам отримати безоплатне лікування зубів на Харківщині
Пацієнтки з Харківщини можуть безоплатно лікувати безпліддя
Щоб лікування у стаціонарі було безоплатним: права пацієнта