Чому в гусей утворюється «вертоліт» і як цього уникнути
Основна причина такої вади — неправильне вирощування молодняка, насамперед використання підстилки високої вологості. Коли гусенята ростуть, стрижні махових пір’їн у них доволі великі, а шкіра, де вони розташовуються, пухка. І якщо підстилка волога, махові пера при частому зіткненні з нею намокають, забруднюються, і гусенята не можуть підібрати їх до тулуба. Крім того, при скупченому, тісному триманні молодняка у гусеняти, наприклад вночі, при незручному розташуванні на сон, може випадково вивернутися пучок пір’я, а за кілька наступних ари днів він так і закріпиться.
Причиною «вертольоту» може бути і брак марганцю в раціоні, це призводить до ослаблення зв’язок суглобів крила. Гусенят з таким дефектом на плем’я не залишають.
Фото: dv0r.ru
Вчасно помічений «вертоліт» можна виправити: акуратно вправити пучок пір’я і перев’язати птаха – обмотати малярським скотчем поперек тулуба разом з крилами. Саме малярським, тобто паперовим, який легко відклеюється і не залишає слідів. Ходити в цьому «бандажі» птиця має один – два тижні, після чого скотч треба зняти. Щоб знизити ймовірність утворення у гусей «вертольота», треба забезпечити їм досить просторе приміщення і правильно збалансоване годування, в якому особливу увагу приділити вітамінам і мікроелементам.
За зоотехнічними нормами на одну дорослу особину має приходитися по 1 м2 площі підлоги. Гуси без шкоди для здоров’я витримують узимку температуру –10 °С, але краща для них температура — +10…15 °С.
Гуси люблять «попоїсти». За день одна птиця може з’їсти 500 г буряку, 300 г картоплі або сінного борошна. Якщо в наявності тільки зелений корм, то для повного задоволення потреб гуски його знадобиться близько 2 кг. Гусенята вже в місячному віці з’їдають близько 70 % від норми дорослого птаха.