Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Як підготувати дерев’яні вікна до зими: способи та корисні поради

01.11.2024 17:20
Фото: dachnaideya.cx.ua
Фото: dachnaideya.cx.ua

Зберегти цієї зими тепло в оселі – майже стратегічна задача. Від цього залежить і ваше здоров’я, і товщина вашого гаманця. Щоб їх зберегти, доведеться добряче попрацювати з вікнами вже зараз. Тим більш, що дерев’яні вікна з часом можуть втрачати свою щільність, утворюючи щілини, через які проникають холодне повітря та волога. 

Ви вже вимили скло та очистили від пилу та бруду рами й механізми, змастили фурнітуру та зашпаклювали дрібні тріщини й щілини спеціальною сполукою для дерева. Тепер можна розпочинати безпосередньо утеплення.

Для цього можна купити та встановити спеціальні гумові ущільнювачі – це клопітно, не дуже дешево, але вистачить на декілька років.

А можна скористатися старими «дідівськими» методами, трохи їх осучаснивши. Варіант – нарізати старі газети стрічками та поклеїти до рам клейстером з борошна – розглядати не будемо, ви ж пам’ятаєте, як потім відмивати усе це навесні? Тому вдаємося до більш просунутих способів.

Утеплимо щілини між рамою та стулкою 

1. Газетні трубочки. Це найпростіший і найдоступніший спосіб. Для цього газету потрібно згорнути в трубочку, намочити у воді та заткнути нею всі щілини. Поверх газети наклеїти смужку паперу. Можна змочити її в мильному розчині, а можна швидко протягнути смужку паперу крізь воду (зручно робити, наприклад, у глечику), щоб вона покрилася водою, але при цьому не промокла наскрізь. Потім потріть папір вологим милом і проклейте всі стики. Акуратно проведіть сухою ганчіркою по кожній паперовій смужці, притискаючи її до рами. Навесні достатньо намочити смужку ганчіркою, намоченою в теплій воді, і папір легко відстане від вікна.

2. Газетна замазка. Замість газети можна використати виготовлену з неї ж замазку. Візьміть старі газети (дехто використовує туалетний папір), порвіть їх на дрібні шматочки, покладіть у ємність і додайте трохи води. Рідина розм’якшить і без того тонкий газетний папір і перетворить його на пластичну масу. Відтисніть газету, видаляючи надлишки води. 

Використовувати отриману таким чином замазку потрібно відразу. Замажте нею всі видимі щілини. Для роботи візьміть будь-який інструмент з гострим кінцем: шпатель, ніж, металеву лінійку; для невеликих отворів – викрутку, гачок для в’язання або спицю. Газетний папір розбухне й після висихання добре закриє собою всі щілини.
Зверху заклейте паперовою стрічкою з милом. 

3. Деякі господині використовують замість газет вату (можна взяти технічну) або навіть ганчірки – вони стануть у пригоді, якщо щілини у вікнах дуже великі.

4. Замість вати можна використовувати також поролон або парафін. Зверху також щілини заклеюються, але вже тканинними смужками, попередньо намоченими в мильному розчині. 

Увага! Всі маніпуляції з проклеюванням вікон треба робити, коли на вулиці немає сильного вітру. 

Віконна замазка – і не тільки

Якщо холод заходить через місце, де скло з’єднується з рамою, потрібні складніші дії. 

Позбутися таких щілин допоможе всім давно відома віконна замазка. Вона продається у вигляді пасти та у вигляді порошку (її треба розводити водою до отримання однорідної пластичної консистенції). 

Останнім часом замість неї дедалі частіше використовують силіконовий або акриловий герметик. Після висихання він перетворюється в матеріал, схожий на гуму, і надійно закриває собою всі щілини. З цією метою краще купувати герметик прозорого кольору, оскільки він майже непомітний на склі. 

Але щоб працювати з герметиком, потрібно вийняти скло з рам. Якщо вам це не під силу, використайте мастику – тут скло виймати не потрібно, слід зняти тільки штапик. Очистить раму й нанесіть підготовлену замазку в усі щілини, ретельно вдавлюючи масу по всій крайці скла. Після цього візьміть штапик і щільно притисніть до скла. Зайву мастику приберіть і прибийте штапик до рами. Замазка, як і герметик, допоможе запобігти втрат тепла, проте її потрібно оновлювати, тому що вона розсихається та тріскається.

Плівка на скло

Отже, усі щілини, які були у вікні, закрили, але воно все одно є джерелом тепловтрат, адже частина тепла з будинку йде безпосередньо через скло. 

Одним з найбільш сучасних матеріалів, які використовуються при утепленні вікон, є теплозберігаючі плівки. Вони бувають двох видів: одні наклеюються просто на скло, а інші за допомогою двостороннього скотчу кріпляться до рами. За твердженням виробників, плівки практично не поглинають сонячного світла, тому в кімнаті не стає темніше.

Плівка складається з декількох шарів, основним з яких є металевий. Інфрачервоні промені, які йдуть від джерел опалення, відбиваються від нього і залишаються в кімнаті – втрат тепла не відбувається. Звичайне скло пропускає їх, тому тепло йде з приміщення.

Раніше ми писали також, як перевести пластикові вікна на зимовий режим

Також ми писали про те, як помити перед зимою вікна без розводів

Автор:
Ірина Мнішек

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися